6.1.2013 - Anette Sagen: „Jsem super šťastná."
Druhý závod Světového poháru žen v německém Schonach-Schönwaldu přinesl radost, zklamání, překvapení a sezonní i kariérní maxima. Spíše podzimní počasí - déšť a mlha - doprovázelo dnes k premiérové výhře v závodě SP Norku Anette Sagen. Těsně druhá skončila Daniela Iraschko a třetí Coline Mattel.

Anette Sagen, která oslaví 10. ledna své osmadvacáté narozeniny, neskrývala obrovskou radost z premiéry na nejvyšším stupínku ve SP: „Jsem super šťastná. Především můj druhý skok byl téměř dokonalý. Už sem jezdím 13 let. Takže je to opravdu skvělé a naprosto příhodné, že jsem mohla svoje první vítězství ve Světovém poháru oslavit právě tady. Dřív už jsem vyhrála na starém můstku v Schönwaldu, ale také můstek tady v Schonachu mám moc ráda. Je to opravdu skvělé, když se o vás organizační výbor tak zajímá," zářila dnešní vítězka.

Daniela Iraschko si je vědoma, že k prvenství mnoho nechybělo, přesto je se svým výkonem spokojená: „Oba moje skoky dnes mohly stačit na vítězství, ale měla jsem trochu smůlu na podmínky. Celkově jsem s tímto víkendem ale velmi spokojená. Jsem ráda, že to teď jde jen lépe a lépe, poté co jsem měla se skákáním v posledních týdnech nějaké problémy.

Coline Mattel se poučila z chyb, které udělala při sobotním závodě, a po čtvrté v kariéře vystoupala na stupně vítězů. Ač držela po prvním kole vedoucí příčku a propadla se na nejnižší stupínek, domnívá se, že na víc neměla: „Jako bych dnes skočila své aktuální maximum. Nedokážu si vysvětlit, proč nebyly moje skoky včera tak dobré. Včerejší skoky jsem si ještě jednou analyzovala a snažila se odstranit chyby. Hodně jsem včera mluvila s trenérem, který mi pomohl vyčistit si mysl."


Zdroj: berkutschi.com, ladiesskijumping.com
Foto: Anette Sagen (autor: Michaela Vondrášková)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz