7.9.2013 - Sarah Hendrickson je po operaci kolene
Trenér amerických skokanek na lyžích Paolo Bernardi si musel alespoň trochu oddechnout, neboť jeho nejzářivější hvězdička a medailová naděje pro ZOH v Soči Sarah Hendrickson úspěšně podstoupila operaci zraněného kolene. Zatím ale není jisté, jestli se mistryně světa z Val di Fiemme vrátí na můstky v této sezoně a bude moci bojovat o olympijské kovy.


Složitá operace si vyžádá pauzu, start na ZOH je pro Američanku nejistý
Zranění si Sarah Hendrickson přivodila při nedávném tréninku v německém Oberstdorfu. Zákroku se podrobila v Salt Lake City a prováděl jej doktor Andrew Cooper, lékař americké reprezentace. Operoval přední zkřížený vaz, střední vaz a meniskus. „Prožívala jsem teď těžké chvíle a moc mě potěšila neuvěřitelná podpora všech kolem - mých přátel a kolegyň z týmu, trenérů, rodiny, lékařů a fyzioterapeutů. Skáču pro sebe, ale je to tým a všichni zapojení do našeho sportu, kteří mi pomáhají uspět. Život píše někdy podivné scénáře, ale ne takové, jaké jsem si představovala. Chtěla bych, aby na mě mí trenéři, přátelé, rodina a moje vlast byli pyšní. A budu tvrdě pracovat na nejbližším možném návratu na můstky v co nejlepší formě," prozradila 19-letá Hendrickson v oficiálním prohlášení pro internetový server usskiteam.com.

Kyle Wilkens, hlavní lékař amerického týmu, v současné době nechce mluvit o možném návratu talentované závodnice k tréninku. „Je ještě příliš brzy na to odhadnout, kdy Sarah bude zpátky v plné síle a bude schopna vrátit se k trénování nebo závodům. Jsem však přesvědčený, že se úplně uzdraví a opět se dostane do své dřívější kondice," řekl Wilkens.

Vzhledem ke složitosti a rozsahu operace je nejasné, zda se Sarah Hendrickson bude schopná vrátit v plné formě před zahájením olympijských her v Soči. Američanku nyní čeká závod s časem, podobně jako tomu bylo v nedávné době u Nora Anderse Jacobsen.


Zdroj: skispringen.com, skijumping.com
Foto: Sarah Hendrickson (autor: Simona Horká)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz