17.1.2015 - Na SP v Sapporu se představí junioři i Koudelka s Maturou
Roman Koudelka už dopředu avizoval, že se bude chtít účastnit závodů Světového poháru na japonské půdě a také se tak stane. Tradičně nebude za týden v Sapporu chybět ani Jan Matura a tým dotvoří úspěšní junioři - Vojtěch Štursa a debutující František Holík s Viktorem Poláškem.

Roman Koudelka by mohl při očekávané neúčasti některých předních závodníků ukořistit důležité body v boji o vysoké umístění v hodnocení Světového poháru. Jan Matura se zase na oblíbeném můstku může před Mistrovstvím světa ve Falunu dostat do pohody, vždyť tu v roce 2013 dokázal dvakrát zvítězit.

Vojtěch Štursa už má se Světovým pohárem nějaké zkušenosti a jednou se i probojoval z kvalifikace do závodu, kde skončil 49. To Viktor Polášek a František Holík prožijí svůj debut. Polášek letos drží skvělou sérii. Na úrovni FIS absolvoval sedm závodů a ve všech případech dosáhl na body.

Holík by měl být ve věku 16 let a 3 měsíců po Zbyňku Krompolcovi, jenž skákal mezi elitou už v 15 letech, druhým nejmladším českým skokanem, co kdy zasáhl do Světového poháru. O měsíc tak porazil týmového kolegu Vojtěcha Štursu a o dva měsíce i svého kouče Jakuba Jiroutka.

Češi můžou v jednom závodě nasadit čtyři skokany. Jeden z juniorů by tedy měl skákat dvakrát a zbylí dva jednou.


Foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz