9.12.2016 - SPž: Iraschko-Stolz, Lundby a Takanaši nejlepší v tréninku
Světový pohár žen pokračuje v Nižném Tagilu za mrazivého ruského počasí a účasti šestapadesáti závodnic. Jelikož Italkám nedorazily včas lyže, konala se dnes tři tréninková kola namísto původně plánované kvalifikace. V nich postupně uspěly Daniela Iraschko-Stolz, Maren Lundby a Sara Takanaši. Nadějné výkony předvedly i dvě české reprezentantky.


Tréninky pro favoritky, dobrý výkon Pešatové
Jména vítězek jednotlivých tréninků rozhodně nejsou překvapivá. V úvodním kole triumfovala Daniela-Iraschko Stolz (91 m) před svou týmovou kolegyní Jacqueline Seifriedsberger (rovněž 91 m). Druhá série přinesla triumf pro Maren Lundby (97m), jíž následovala Němka Katharina Althaus (94,5 m). Sara Takanaši se výrazněji prosadila až ve třetím kole, které vyhrála nejdelším skokem dne (97,5 m). Opět jí zdatně sekundovala Maren Lundby (95 m), která bude doufat rovněž v dobré závodní skoky. Formu potvrdila třetím místem i Katharina Althaus (93,5 m).

První tréninkové kolo přineslo i českou radost. Zdenka Pešatová totiž předvedla druhý nejdelší skok (92 m), odpočet za vyšší nájezd ji však srazil na sedmnácté místo. I v obou zbylých kolech by si díky 35. a 29. příčce vysloužila postup do závodu. Na ten bude určitě útočit i Barbora Blažková, která se dnes umisťovala na 30., 33. a 38. pozici. Postup obou českých slečen je tudíž velmi reálný. Za zmínku stojí i historický start Kazašky Valentiny Sderzhikové, která je vůbec první reprezentantkou své země v historii ženských soutěží.


Zítřejší kvalifikace startuje v 11:30 našeho času, závod pak o hodinu a půl později.


Kompletní výsledky oficiálního tréninku
Startovní listina sobotní kvalifikace


Foto: Daniela Iraschko-Stolz (autor: Pavel Mikeska)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz