6.1.2017 - T4M: V Bischofshofenu zkušebně nejlepší Stoch!
Napětí vrcholí, finále letošního Turné je tady. Ještě před vrcholem v Bischofshofenu se konalo zkušební kolo, které ovládl dost možná největší favorit Turné Kamil Stoch. Z českých skokanů se nejvíce dařilo šestnáctému Štursovi.


Další vyrovnání rekordu můstku, Stoch favoritem
Přestože Kamil Stoch zkušební kolo skokem 143,5 m dlouhým opanoval, nejdelší skok nezaznamenal. Ten vytáhl Domen Prevc, který je třetím skokanem letos v Bischofshofenu schopným skočit úctyhodných 144,5 metrů. Tato délka mu vynesla druhé místo před třetím Andreasem Wellingerem (139,5 m). Daleko létali i čtvrtý Daniel-André Tande (138,5 m) a pátý Manuel Fettner (136,5 m). V bitvě Tande versus Stoch o primát v Turné tedy nanečisto uspěl Kamil Stoch.

Čeští skokani zaznamenali solidní výkony, hned trojice se vešla do elitní jedenadvacítky. Tahounem byl znovu Vojtěch Štursa (131,5 m; 16. místo), potěšil i osmnáctý Lukáš Hlava (132 m). Třetím do úspěšné české party byl jedenadvacátý Jakub Janda (129,5 m). Zlepšení naopak bude potřebovat zbylá česká trojice, která skončila pouze v páté desítce.


Závod startuje již v 16:45 a mělo by se jednak o vskutku velké finále letošního Turné!


Kompletní výsledky zkušebního kola
Startovní listina závodu


Foto: Kamil Stoch (autor: Olga Maciejewska)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz