1.4.2017 - Richard Schallert ukončuje spolupráci s Romanem Koudelkou
Nečekané rozhodnutí jsme dnes slyšeli od trenéra Romana Koudelky a českých mladíků Richarda Schallerta. Kvůli několika důvodům se rozhodl skončit s trénováním české jedničky. Více informací, které nám on sám poskytl, v dalším pokračování článku...


"Už jsem to s ním nemohl vydržet," komentuje Rakušan ostře. "Poslední dobou se věnoval hlavně rodině a netrénoval tak usilovně," vnímá trenér Koudelkova syna jako příčinu lehce zhoršených výsledků v letošní sezóně. "Všechno bych ještě skousnul, ale poslední kapka byla, když v Planici vypustil v týmovém závodu telemark. To samé udělal na loňském mistrovství světa v letech na lyžích a nijak jsem netajil, že mě to naštvalo. Když to udělal podruhé, měl jsem jasno, že to je konec," vysvětluje Richard Schallert své rozhodnutí.

A bude i nadále trénovat zbytek jeho dosavadních svěřenců? "Pokud mi to Rosťa (Rostislav Jozífek, pozn. red.) dovolí, pokračovat určitě budu. Zvážím jen Vojtěcha Štursu, v tom samém závodě totiž telemark také neudělal."


Schallertovi jsme se chystali položit ještě na několik otázek, ale po dotazu, zda není Štursovo vypuštění telemarku, vzhledem k jeho problémům ve vzduchu, přijatelné, předčasně odešel za doprovodu mnoha německých nadávek.


Foto: Roman Koudelka (autor: Maja Gara)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz