8.12.2017 - FCm: Start sezony vyšel nejlépe Tollingerovi, Češi berou bod
V kanadském Whistleru konečně startuje také sezona nižších skokanských kategorií. Kvartet závodů byl načat již v noci ze čtvrtka na pátek a úvodní závod FIS Cupu na středním olympijském můstku ovládl Rakušan Elias Tollinger. Čeští skokani po velmi nadějných skocích Viktora Poláška na trénincích nakonec brali jediný bod zásluhou Filipa Sakaly.


Tollinger jde do čela celkového pořadí, Češi prožili smolný závod
Jelikož se v těsném sledu po dvojici fiscupových klání koná rovněž duo soutěží kategorie COC, konkurence daleko převyšovala obvyklou úroveň ve FIS Cupu. Z toho si nic nedělal Elias Tollinger (100 a 102 m), jenž v obou kolech předvedl nejlepší a stylově nejčistší skoky z celého startovního pole a odnesl si stobodový zisk. Druhou příčku obsadil rovněž stříbrný z letního mistrovství Slovinska Nejc Dežman (97,5 a 102 m) a na stupně vítězů se vešel i další Rakušan Florian Altenburger (102 a 101 m). Čtvrté místo obsadil zkušený Tom Hilde (100,5 a 99 m), jenž je v elitní patnáctce. jediným pamětníkem Olympijských her 2010. Pro páté místo si skočil talentovaný Francouz Jonathan Learoyd (100,5 a 101 m), jenž těsně předčil Thomase Lacknera (99,5 a 98,5 m). Za nimi se poté seřadila hned trojice Slovinců - Miran Zupančič (2x 100 m), Bor Pavlovčič (99,5 a 99 m) a Andraž Pograjc (96 a 98 m). Goran Janus má tedy rozhodně z čeho vybírat.

Viktor Polášek skončil v oficiálním tréninku druhý, ve zkušebním kole posléze třetí. Potvrzoval tím, že severoamerické prostředí, ve kterém získal také svůj juniorský titul mistra světa, mu svědčí. V závodě se mu však skok bohužel nevyvedl. Samotná délka (95,5 m) by na body ještě stačila, horší stylové známky ale Poláška srazily na 32. místo po prvním kole. S ním se podělil s dalším českým zástupcem Čestmírem Kožíškem (94 m). Oba se ještě posunuli o dvě příčky dolů, jelikož ve druhém kole startovali také dva závodníci, kteří své první skoky neustáli. Přesto Česko body bralo - postaral se o to Filip Sakala (95 a 91 m), jenž si připsal jeden bod za třicátou pozici. Damián Lasota byl diskvalifikován.


Další závod FIS Cupu je v plánu již na dnešní večer našeho času, první kolo by se mělo rozběhnout v 21:45.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí FIS Cupu 2017/2018


Foto: Elias Tollinger (autor: Maja Gara)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz