31.12.2017 - T4M: Kvalifikační dominance Forfanga, tři Češi v závodě
Máme za sebou velice vyrovnanou a regulérní silvestrovskou kvalifikaci na druhý podnik Turné čtyř můstků v Garmisch - Partenkirchenu. Ovládl ji překvapivě Johann Andre Forfang. V zítřejším Novoročním závodě se představí opět trojice českých reprezentantů.


Nejlepším skokanem jednoznačně Forfang
Nejvíce se dnes kvalifikace povedla beze sporu Johannu Andre Forfangovi (140,5 m), který za rekordem můstku zaostal o 3 metry. Velice spokojený byl po svém skoku nejen druhý Dawid Kubacki (135,5 m), ale hlavně třetí Stefan Hula (135,5 m). Čtvrtá příčka dnes náležela lídrovi Světového poháru, Richardu Freitagovi (135 m) a pátou příčkou potvrdil svou letošní příslušnost ke světové špičce Junširo Kobajaši (136 m). Elitní šestku nám dnes uzavíral další Polák, Kamil Stoch (131,5 m).


Trojice Čechů v závodě
Stejná trojice českých skokanů postoupila stejně jako v Oberstdorfu do hlavního závodu. Bohužel, stejně jako včera, tak i zítra budou mít kluci v 1. kole velice těžké soupeře. Nejlepším z českých skokanů byl dnes Roman Koudelka (119,5 m,), zítra ho čeká Peter Prevc. Svůj skok naštěstí zachránil v letové fázi Vojtěch Štursa (121 m), který vyzve dalšího Slovince, Jerneje Damjana. Stejně jako včera, uvidíme v 1. kole také Čestmíra Kožíška (118,5 m), který bude čelit dnes fantastickému Stefanu Hulovi. Za branami dnešní kvalifikace zůstal opět Viktor Polášek (119 m), kterého dělily od postupu 2 body.


Již zítra na Nový rok zhlédneme druhý díl letošního Turné čtyř můstků. Jeho start je naplánován stejně jako dnes na 14:00. Českým skokanům přejeme, ať do Nového roku vstoupí co možná nejlépe! Jménem celé redakce vám přeji do Nového roku jen to nejlepší a i v roce následujícím vám budeme rádi přinášet čerstvé zprávy ze světa skoků.


Startovní listina kvalifikace
Výsledky tréninkových kol
Oficiální výsledky kvalifikace
Startovní listina zítřejšího závodu


Foto: Johann Andre Forfang (autor: Andrej Kukumberg)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz