17.8.2019 - COCm: Wąsek získal premiérový triumf, Sakala opět na malém pódiu!
Druhý závod letního COC ve Frenštátu pod Radhoštěm měl podobný průběh jako ten včerejší. O příčky nejvyšší sváděli boj Poláci společně se Slovincem Justinem a Norem Aunem, pozadu naštěstí nezůstal ani Filip Sakala, který se šestým místem postaral o další parádní výkon. Po včerejší diskvalifikaci si premiérovým kariérním triumfem dokonale spravil chuť Paweł Wąsek, další vydatný příděl bodů si připsal František Holík.


Holík vylepšil včerejší výkon, Doležel nedaleko od bodů
Do druhého kola bezpečně skočil také Františel Holík (95,5 a 94,5 m), jehož výkony dnes stačily na patnácté místo. To je pro dvacetiletého skokana vůbec nejlepší letní výsledek kariéry, který v zimě předčil pouze extrémně vydařený víkend v japonském Sapporu, kde se v lednu 2015 dokázal dostat až do elitní desítky. Premiérové body v COC v životě dnes atakoval Dušan Doležel (93 m), jemuž ze 34. místa k postupu chyběl přibližně metr. Mírné zlepšení i díky dobrým podmínkám zaznamenala česká národní skupina, ze které dopadl nejlépe 42. Radek Selcer (86,5 m).


Kontinentální pohár mužů nyní čeká dvoutýdenní pauza, o další podnik se postará dvojzávodem na středním můstku rumunský Rasnov. Celkovým lídrem se po slušném víkendu ve Frenštátě stal Klemens Murańka (328 b), jehož následuje krajan Andrzej Stekala (238 b) a převážně v LGP startující Japonec Kejči Sato (230 b).


Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí letního COC mužů 2019


Foto: Stupně vítězů (autor: Jan Štěrba)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz