21.11.2020 - SPm: Rakušané ovládli germánský souboj ve Wisle, Češi bez druhého kola

První závod sezony 2020/2021 nabídl napínavou podívanou v bitvě o první místo, ve které byli nakonec po lítém boji s Němci úspěšnější Rakušané. Češi dnes body do Poháru národů nepřipsali a po devátém místě pro ně víkend ve Wisle skončil.

Poláci na všerejšek nenavázali, Rakušané stvrdili obhajobu
Aschenwald, Huber, Kraft. To je rakouské trio, které si po loňském wislanském triumfu tento primát zopakovalo i dnes. Čtvrtým do party byl dnes místo Jana Hörla Michael Hayböck, jenž závod velmi dobře načal. Hlavní rakouskou hvězdou byl dnes však Daniel Huber (131 a 135 m), který ve druhém kole předvedl nejdelší skok dne. Dlouho se zdálo, že by vítězství mohli uzmout Němci, nejistý skok Markuse Eisenbichlera a čistá práce v podání Stefana Krafta v poslední sérii však přisoudily triumf Rakušanům. Němci se tedy museli spokojit se stříbrnou příčkou a ztrátou 8,7 bodů na vítěze. S podobnou zrátou na Němce skončili třetí Poláci, kterým nepomohla ani neoficiální lesní tribuna poctivě zaplněna "náhodnými kolemjdoucími". Domácí příznivci však mohou zítřek vyhlížet s optimismem, neboť po Stochově kvalifikačním triumfu se dnes probudil také Dawid Kubacki (131,5 a 130,5 m).

Další týmy již do boje o prvenství nepromlouvali. Ve druhém kole na suverénní čtvrté místo odskočili Norové, který táhl na úvod sezony bravurně disponovaný Halvor Egner Granerud (123 a 132 m). Se značnou ztrátou následovali pátí Japonci, kteří rovněž přesvedčivě překonali prozatím naprosto nevýrazné Slovince.

Rusové před Švýcary, Češi potvrdili roli outsiderů
Český výkon bohužel opět mnoho naděje nenabídl. Po doslova hrozivém začátku v podání Vojtěcha Štursy (99,5 m) sice přišly o něco lepší pokusy Filipa Sakaly (110 m) a Viktora Poláška (115,5 m), srovnání se včera nepostupivšími Rusy Maksimočkinem a Mankovem ale i nadále vyznělo v náš neprospěch. Soutěž z českého pohledu vyvrcholila nepovedeným skokem Čestmíra Kožíška (104,5 m). Do druhého kola tak s více než 50bodovým náskokem prošli Švýcaři i Rusové, přičemž v souboji těchto dvou států nakonec uspěli reprezentanti nejrozlehlejšího světového státu. Je však nutno dodat, že na švýcarské straně chyběli Killian Peier a Andreas Schuler.

Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Pořadí Poháru národů 2020/2021

Víkend ve Wisle završí nedělní individuální zápolení, které nabídne tytéž startovní časy jako dnešek - tj. zkušební kolo ve 14:45, závod samotný přesně v 16:00. Přímý přenos tentokrát kromě Eurosportu poskytne i ČT Sport, úvodní individuál této sezony však bohužel bude bez české účasti. V neoficiální individuální klasifikaci dnešního dne zvítězil Granerud před Huberem, Geigerem a Kubackim, mezi těmito skokany tudíž hledejme hlavní favority pro zisk žlutého trikotu a prvního sezonního vítězství.

© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz