16.1.2021 - COCm: V Innsbrucku vítězí Zniszczol a Ammann, Češi bez bodů

Po týdenní pauze pokračoval seriál Kontinentálního poháru skokanů na lyžích, který tentokrát zamířil do Rakouska. Roli pořadatele od původně nahlášeného Bischofshofenu přebral Innsbrucku, kde se v sobotu uskutečnily oba plánované závody. Ten nedělní byl totiž o den posunut kvůli špatné předpovědi počasí na nedělní den. Ve velmi silné konkurenci triumfovali Aleksander Zniszczol a Simon Ammann, české trio odjíždí z Rakouska s prázdnou.

Do srdce Tirolska se dostavilo celkem 65 závodníků, mezi nimiž bylo hned 13 silných Rakušanů, což spolu s účastí všech předních zemí znamenalo velmi těžkou konkurenci a potenciál pro napínavé závody. Za těchto okolností vítězila zkušenost - dopolední závod opanoval Aleksander Zniszczol (128 a 127,5 m) před Norem Andersem Haarem (126,5 a 125,5 m) a domácím Niklasem Bachlingerem (129,5 a 125 m). Životní víkend prožil díky 13. a 10. místu Ukrajinec Kaliničenko. V odpoledním závodě již triumfovala živoucí skokanská legenda - Švýcar Simon Ammann (125,5 a 124,5 m), který předčil Bachlingera (123 a 124,5 m) a Slovince Lovra Kose (125,5 a 122 m).

Na můstku Bergisel zasáhla do boje znovu trojice Čechů, kterou tentokrát tvořili Vojtěch Štursa, Filip Sakala a Benedikt Holub. Nejlépe se vedlo Štursovi (35. a 38. místo), jehož o body v první soutěži připravily horší stylové známky. O něco hůře se vedlo Filipu Sakalovi (38. a 46. místo), Benedikt Holub skončil 44. a 52. Češi ale i tak získali zajímavé skalpy, jelikož v prvním závodě dokázali všichni předčit Andrease Wellingera, jehož trápení se stále prohlubuje. Nedaří se ani dalším zkušeným závodníkům - Richard Freitag se musel spokojit se třetí desítkou, Stefan Hula bodoval pouze ve druhém závodě, a to ještě až 24. místem. Po delší odmlce se do pelotonu vrátili Turci, na chvostu pole však bojovali především mezi sebou.

Výsledky prvního závodu
Výsledky druhého závodu
Průběžné pořadí Kontinentálního poháru mužů 2020/2021

Po zrušení ostatních podniků COC v této periodě se příště bude skákat až o prvním únorovém víkendu, kdy se uskuteční hned kvarteto závodů ve Willingenu. Rozdány byly také dodatečné startovní kvóty pro SP, které tentokrát díky Ammannovi, Bachlingerovi a Zniszczolovi získali Švýcaři, Rakušané a Poláci.

© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz