26.9.2021 - COCm: Dominantní výkon Fettnera, další body pro Sakalu
Finálový závod mužského letního Kontinentálního poháru je již minulostí a jako mnoho podniků této kategorie v posledních měsících, i ten dnešní skončil rakouským triumfem. Po včerejším prvenství Kahofera dnes zvítězil muž ve žlutém - Manuel Fettner. Z českého pohledu dopadl dnešní závod takřka identicky jako ten včerejší, když se na body opět prosadil jen Filip Sakala.


Další rakouský den
Na rozdíl od včerejšího dne probíhal dnešní závod bez jakýchkoliv větrných problémů, na čemž se určitě příznivě podepsal brzký dopolední start. V ideálních podmínkách neměl konkurenci Manuel Fettner (136,5 a 143 m), který po nejdelších pokusech obou kol ulétl druhému Jakubu Wolnému (133,5 a 138,5 m) o bezmála třináct bodů. Třetí skončil Slovinec Lovro Kos (135 a 138,5 m), který spolu s Fettnerem dokázal vystoupat na pódium v obou klingenthalských závodech.


Životní výkony zaznamenali skokani na čtvrté a páté pozici - těsně pod stupni vítězů skončil mladý Japonec Nikaido (131,5 a 139 m), z páté pozice byl nadšen nečekaně nejlepší z Němců Claudio Haas (134,5 a 135 m), jenž předčil i Ruské duo bězně startující v SP - šestého Trofimova (2x133,5 m) a sedmého Nazarova (132,5 a 136 m). Závod se vůbec nevyvedl včerejšímu vítězi Kahoferovi, jenž skončil na první nepostupové pozici. Do druhého kola neprošel ani další ze špičky letošního COC, Fin Nousiainen.


Sakala znovu na bodech
Filip Sakala dnes vynechal zkušební kolo a do závodu tedy šel bez přípravy. To se ukázalo jako chytrý tah, neboť po prvním kole figuroval po 126 m dlouhém skoku na třinácté pozici, což po doskoku mohutně oslavoval. Ve druhém kole si ještě o dva metry polepšil, z vyššího nájezdu a v silnějším protivětru se však v závěrečné sérii létalo dál. Proto se reprezentant frenštátské Dukly propadl na pětadvacátou pozici, i tak ale o tři příčky vylepšil včerejší umístění.

Zlepšit sobotní výkon se povedlo ještě Kryštofu Hauserovi (112,5 m; 58. místo), který jen těsně zaostal za 57. Benediktem Holubem (113 m). Diskvalifikován byl František Lejsek, jeho skok byl ale i tak z českého kvarteta nejslabší.


Již před dnešním závodem byl jistým vítězem celkového pořadí letního COC Manuel Fettner (650 b), jenž triumfoval před v Klingenthalu absentujícím krajanem Mikou Schwannem (517 b). Třetí příčku v žebříčku obsadil Nor Fredrik Villumstad (399 b), nejlepším Čechem byl díky výborným výkonům z Frenštátu osmnáctý Viktor Polášek (150 b).

Dnešní závod byl také ve znamení boje o dodatečné kvóty ve Světovém poháru pro start zimní sezony. Nakonec je získalo Rakousko (Fettner), Norsko (Villumstad) a Polsko (Wolny).


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Konečné pořadí letního COC mužů 2021


Do konce letní sezony již tedy po dnešním finále COC zbývá pouze finále GP žen i mužů. To se odehraje rovněž v Klingenthalu, a to hned příští víkend. V sobotu 3. října je na můstku Vogtlandarena v plánu závěrečný individuální závod mužů i žen.


Foto: Manuel Fettner (autor: Andrej Kukumberg)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz