skoky.net http://www.skoky.net cs skoky.net <![CDATA[Viktor Polášek: „Lépe se mi skáče v zadním větru“]]> http://www.skoky.net/clanek.php?subaction=showfull&id=1485032328

V letní sezoně se z českých mladíků nejvíce dařilo Tomáši Vančurovi, v první části zimní sezony Vojtěchu Štursovi a nyní převzal pomyslnou štafetu Viktor Polášek. Věkem stále ještě junior si minulý víkend připsal první body SP v kariéře a dařilo se mu i v Zakopanem. O boj o titul mistra ČR ho navíc připravil pád po skoku delším, než je rekord můstku. Na rozhovor s nadějným českým mladíkem vás nyní zveme.]]>
1485032328 Sat, 21 Jan 2017 21:58:48 +0100

Polští fanoušci dlouho doufali, v klání družstev však jejich favorité nezvítězili. V závodě konaném v tradičně famózní divácké kulise díky osmi vydařeným skokům zvítězili skokani z Německa. Český tým bez problémů postoupil do druhého kola a obsadil hodnotnou šestou příčku.]]>
1485018444 Sat, 21 Jan 2017 18:07:24 +0100

Z německého Garmisch Partenkirchenu se závody Kontinentálního poháru mužů přesunuly do Asie, přímo do japonského Sappora. Zatímco v pátek byl k neporažení Slovinec Miran Župančič, sobotní klání ovládl Rakušan Clemens Aigner. Tyto závody byly součástí místních japonských pohárů ( v sobotu HTB-Cup a v pátek Sapporo Olympic Memorial). V nich se představila početná řada domácích skokanů, jako je například jednačtyřicetiletý Kazujoši Funaki, nebo známí reprezentanti Reruhi Shimizu, nebo Shohei Tochimoto. Tito skokani se však do výsledků Kontinentálního poháru nepočítali.]]>
1484989749 Sat, 21 Jan 2017 10:09:09 +0100

V polském Zakopanem jsme dnes mohli vidět skvělý skokanský souboj. Kvalifikaci dnes vyhrál německý skokan Stephan Leyhe. Češi do závodu postupují v počtu čtyř skokanů s Poláškem v čele.]]>
1484937976 Fri, 20 Jan 2017 19:46:16 +0100

V polském Zakopanem pokračuje v bouřlivé atmosféře a za krásného počasí Světový pohár. Před kvalifikací byla tradičně odskákána dvě kola oficiálního tréninku. V nich se nejvíce dařilo Peteru Prevcovi, který se zřejmě vrací do své loňské formy. Čeští skokani bohužel nezazářili.]]>
1484930553 Fri, 20 Jan 2017 17:42:33 +0100

I další japonský závod SP žen byl poznamenán sněžením, nikoli však silným větrem. V Zau i tak došlo k několika překvapením. Sara Takanaši se nevešla na stupně vítězů, naopak Italku Laru Malsiner dělila o vítězství jen jedna lepší známka za styl. Češky v Zau nestartují. ]]>
1484920326 Fri, 20 Jan 2017 14:52:06 +0100

Popularita skoků na lyžích v Polsku opět stoupá, velkou měrou k tomu přispěl i poslední víkend ve Wisle a hned dva triumfy Kamila Stocha. Polští fanoušci se nadcházející víkend navíc dočkají dalších závodů na domácí půdě. Světový pohár tentokrát přivítá tatranské Zakopane. Toto tradiční dějiště konání závodů SP se dle mnohých vyznačuje tou vůbec nejlepší atmosférou v celém kalendáři. Po delší odmlce nás v sobotu čeká opět závod družstev. Co nás tedy tento víkend čeká? ]]>
1484860371 Thu, 19 Jan 2017 22:12:51 +0100

SP žen pokračuje na předloni rekonstruovaném areálu v Zau. Na můstku položeném nedaleko od neblaze proslulé Fukušimy se dnes skákaly oficiální tréninky a kvalifikace. V té se Němky dočkaly dalšího úspěchu, navíc jsme zaznamenali návrat Sary Takanaši na špici pořadí.]]>
1484826750 Thu, 19 Jan 2017 12:52:30 +0100

V Harrachově dnes ožily skokanské můstky při příležitosti Mistrovství České republiky. Z kategorie mužů a juniorů se zúčastnilo 26 závodníků. Za dorost startovalo 8 závodníků a ženy byly též zastoupeny v počtu 8 závodnic. V kategorii mužů se skvěle předvedl Roman Koudelka a Mistrovství tím vyhrál. Nejdelší skok dnes předvedl Viktor Polášek, kterému byly bohužel odečteny stylové body, a do vedení se nedostal. Nejlepším z dorostenců byl Matěj Čejchan a z žen skočila nejlépe Barbora Blažková.]]>
1484676658 Tue, 17 Jan 2017 19:10:58 +0100

Čeští mladíci jdou v posledních dvou sezonách nahoru. Tento trend letos potvrzuje i Filip Sakala. Dvacetiletý skokan zaznamenal jedenáctým místem své kariérní maximum v závodě COC a tento víkend přidal další pěkný výsledek v podobě dvacáté příčky. Po těchto závodech nám poskytl obšírný rozhovor mimo jiné o své přípravě v minulých letech, rozdílech mezi slovinským a českým skokanským systémem. Srdečné vás zveme k jeho přečtení.]]>
1484664349 Tue, 17 Jan 2017 15:45:49 +0100