Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 03.12.2021 - 11:56:44
Triplat novým trenérem českých skokanek
20.5.2013 - 17:59 - skokanky - Simona Horká


České skokanky povede od olympijské sezony nový trenér. Jaroslava Šimka, který působil u týmu žen dva roky, vystřídá Slovinec Matjaž Triplat. Jeho hlavním úkolem bude tým zprofesionalizovat z hlediska přístupu a pracovat na snížení váhy děvčat. Asistentkou zůstane i po boku nového trenéra Kamila Rajdlová.

Matjaže Triplata se k nám povedlo přetáhnout a je to revoluce," uvedl Rostislav Jozífek, sportovní ředitel skokanského úseku lyžařského svazu. Triplat vedl od sezony 2009/2010 až do března 2013 slovinský tým žen, s nímž sklízel úspěchy. Pod jeho taktovkou dosáhla Katja Požun na 6. a 7. místo v celkovém hodnocení SP, Eva Logar se umístila čtvrtá a Maja Vtič pátá na MS v Oslo 2011. Neopomenutelné jsou také medaile jeho svěřenkyň z juniorských šampionátů.

Vzhledem k výčtu jeho úspěchů ve Slovinsku, budou na Triplata kladena velká očekávání směrem k Olympijským hrám v Soči 2014, kam by měla jet pětice českých reprezentantek. „Věřím, že nastanou profi časy a slibujeme si, že půjdeme rychle nahoru," řekl Rostislav Jozífek.


Zdroj: ceskatelevize.cz, vlastní
Foto: Matjaž Triplat (autor: Simona Horká)

Simona Horká
Komentáře ke zprávě: