Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.06.2019 - 05:31:40
SPm: Kraft vyhrál jednokolový závod
5.2.2017 - 17:39 - závody - Sabina Nguyenová


V nedělním závodu v Oberstdorfu dnes zvítězil Rakušan Stefan Kraft. Tomáš Vančura by se svým skokem postoupil do druhého kola, ale kvůli špatným povětrnostním podmínkám bylo finále zrušeno a výsledky prvního kola se tak staly oficiálními.

Stefan Kraft opět vítězí
V dnešním závodě opět vítězí Stefan Kraft (235,5 m), druhé místo obsadil s dalším rekordem můstku Andreas Wellinger (238 m) a stupně vítězů doplnil třetí Jurij Tepeš (228 m). Čtvrté místo obsadili společně Peter Prevc (224,5 m) a Daniel André Tande (225,5 m). Jako šestý se umístil Maciej Kot (225 m), semé místo obsadil debutant Domen Prevc (221 m) a osmé místo uzmul Piotr Żyła (217 m). Až jako devátý skončil veoucí muž SP Kamil Stoch (223 m) a nejlepší desítku uzavřel Michael Hayböck (218,5 m). První bod po svém návratu si připsal 30. Kaarel Nurmsalu (190,5 m).

Výborný Vančura, ošklivý pád Schlierenzauera
Kvalifikace dopadla z českého pohledu úplně stejně jako ta páteční, čili postoupili Vančura a Matura, ale Hlava skončil. V kvalifikaci bohužel po nepovedeném dopadu spadl Gregor Schlierenzauer a byl převezen do nemocnice. I v závodě to dopadlo velmi podobně jako včera. Jediným bodujícím Čechem byl opět Tomáš Vančura (211,5 m), který skončil na výborném 21. místě, na body bohužel opět nedosáhl 37. Jan Matura (180 m).


Světový pohár pokračuje příští pátek v japonském Sapporu. Český tým by podle posledních informací měl odcestovat ve složení Janda, Koudelka, Vančura, Hlava, Štursa.


Kompletní výsledky kvalifikace
Průběžné pořadí po prvním kole
Kompletní výsledky dnešního závodu
Průběžné pořadí Světového poháru mužů
Průběžné pořadí Světového poháru v letech na lyžích


Foto: Stefan Kraft (autor: Maria Grzywa)

Sabina Nguyenová
Komentáře ke zprávě: