Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 29.11.2021 - 21:23:14
Vojtěch Štursa: „Hlavně si to užít!“
11.3.2017 - 19:18 - skokani - Jan Štěrba


Jediným z českých skokanů, se kterým jsme včera nemluvili, je Vojtěch Štursa. Dnes jsme to však po závodě družstev napravili. Člen sedmého týmu dnešního závodu byl poměrně spokojen a již se těší na následující dny. Srdečně vás zveme ke čtení!


Vojtěch Štursa si své nejlepší pokusy včera i dnes schoval do závodních skoků: „Jde to postupně nahoru. Jdu krok po kroku, vyhrábávám se z horších skoků, které jsem měl ve druhé půlce sezony, a hlavně si to tady v Oslu celkově i tohle turné snažím užít,“ netajil optimismus Štursa. Čím byly způsobeny jeho problémy v letové fázi v posledních skocích? „Za hranou hrozně zatlačím do lyží a ztrácím nad nimi kontrolu, takže doufám, že tohle neudělám ve Vikersundu (smích). Fakt si to musím hlídat, to je celé,“ popsal reprezentant klubu Dukla Liberec. Neúčast na MS v Lahti ho příliš nemrzela: „Dohodli jsme se vzájemně s trenérem, že tam nemělo cenu jezdit, protože po Koreji jsem na tom byl psychicky špatně a nemělo cenu se trápit.“

Příčina horších skoků ve druhé části sezony je tedy v hlavě? „Jo, to je jenom v hlavě, já jsem vlastně už na Turné na sebe začal zbytečně tlačit a moc jsem chtěl skákat dobře a zapomínal jsem na to, že si ty skoky musím hlavně užívat, zamotal jsem se v tom a šel jsem dolů,“ přemítal jedenatřicátý skokan průběžného pořadí SP. Turnaj RAW Air se mu zamlouvá: Je to super, bude to záhul, pokud se mi podaří postoupit a skákat všechny dny. Ale je to paráda, nejvíc se jednoznačně těším na Vikersund,“ uzavřel druhý skokan dnešní české lyžařské letky.


Foto: Vojtěch Štursa (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: