Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 03.12.2021 - 10:52:16
Tomáš Vančura: „Musím to brát, jak to je“
13.3.2017 - 20:19 - skokani - Jan Štěrba


Jediným českým reprezentantem, jehož v zítřejším závodě v akci neuvidíme, je Tomáš Vančura. Jeho skok sice postupový byl, stopku však českému mladíkovi vystavila diskvalifikace. A právě ona byla pochopitelně ústředním tématem našeho rozhovoru.


Do závodu, podobně jako v Oslu, neprošel Tomáš Vančura, který nám popsal i průběh kontrol: „No, dneska to vyšlo na diskvalifikaci bohužel. Každý jde nahoře na kontrolu na rozkrokoměr, kde změří kontrolor rozkrok. Potom tam buď projdeš, nebo ne a dole si taky namátkově může kontrolovat celou kombinézu. Mě dneska diskvalifikoval za větší rameno. Byly tam tři centimetry, což je docela dost,“ posteskl si vítěz COC z Bischofshofenu. V Norsku ho tedy zatím pronásleduje smůla, jak se s tím vyrovnává? „Já to tak neberu, bohužel se teď nedaří. Musím to brát tak, jak to je a trénuju dál, hlavně už na příští rok,“ sympaticky zhodnotil situaci Vančura.

V letu ho to poslední dobou hodně táhne doprava, co je příčinou? „Po odrazu do toho jdu v letu hodně pravým ramenem. Ale nevím přesně čím to je, ani trenér si není jistý. Prostě asi nejsou dobré skoky z hrany, a proto to takhle vychází,“ krčil rameny dvacetiletý český talent. Se skákáním během cestovního dne Tomáš problémy neměl: „Zvyklý na to nejsem, ale nevadilo mi to, dneska to byly jen dvě a půl hodiny v autobuse, což mi vůbec nevadilo.“ A jaký je Vančurův názor na jeho kvalifikační skok? „Skoky co teď dělám, nejsou úplně dobré, ale dneska to nebylo nejhorší, je to docela loterka dneska,“ poukázal český reprezentant na nástrahy dnešního dne. Program Tomáše Vančury na zítra je celkem jasný: „Trénink na suchu a pak půjdu sem na můstek, asi nosit věci nebo tak něco (smích).“


Foto: Tomáš Vančura (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: