Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 09.12.2018 - 22:53:35
LGP: Hula vítězem kvalifikace, pouze Koudelka v závodě
30.9.2017 - 20:29 - závody - Jan Metelka


Letní Grand Prix dnes po delší odmlce pokračovala kvalifikací na zítřejší závod v Hinzenbachu. Na nejmenším můstku, na kterém se na nejvyšší úrovni soutěží si pro vítězství doskočil Stefan Hula. Zítra uvidíme pouze Romana Koudelku.


Polská dominance, Koudelka šestý
Nejlepším skokanem v dnešní kvalifikaci byl tedy Stefan Hula za skok dlouhý 90,5 metrů. Na druhém místě skončil domácí Stefan Kraft (89 m). Následující 2 pozice náležela opět Polákům. Třetí skončil Dawid Kubacki (89,5 m) a čtvrtý Piotr Zyla (90 m). Dobrý výsledek si připsal pátou příčkou Sebastian Colloredo (89 m) z Itálie. Šesté místo dnes připadlo suverénně nejlepšímu Čechovi v dnešní kvalifikaci, Romanu Koudelkovi (88 m). Sedmé místo si připsal Andreas Wellinger (87,5 m) a osmé Junširo Kobajaši (91,5 m).


Ostatní Češi mezi 11 nepostupujícími
Pro české barvy to byla dnes opět velice nepovedená kvalifikace. Špatně skočil tedy Jakub Janda (79 m), bral šestapadesátou pozici a Vojtěch Štursa (79,5 m), který skončil hned za ním. Viktora Poláška a Tomáše Vančuru potkala bohužel velice nepříjemná věc v podobě diskvalifikace. Přitom Tomáš Vančura skočil velmi solidně a za 84,5 metrů by určitě postup bral...


Již zítra ve 14.00 odstartuje první kolo LGP v Hinzenbachu, avšak z českého pohledu pouze za účasti Romana Koudelky, kterému budeme držet pěsti, aby si doskočil pro pěkný výsledek.


Startovní listina kvalifikace
Výsledky tréninkových kol
Oficiální výsledky kvalifikaceFoto: Stefan Hula (autor: Simona Horká)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: