Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 24.05.2019 - 18:06:59
COCm: Vítězem Hilde, Kožíšek na bedně!
10.1.2018 - 19:12 - závody - Jan Metelka


Zatímco teprve před čtyřmi dny tu vyvrcholilo letošní Turné čtyř můstků, kde dokázal Kamil Stoch přidat svou čtvrtou výhru na Turné a vyrovnat tak Svena Hannawalda v tomto až skoro nemožném počinu, dnes již rakouský můstek v Bischofshofenu hostil skokanský Kontinentální pohár. Ovládl ho zkušený Tom Hilde a vynikající výsledek si připsal Čestmír Kožíšek.


Nejlepší dnes Hilde před Wankem a Kožíškem
Ve velice malých rozdílech, zejména díky fantastickému druhému skoku dnes dokázal Nor Tom Hilde (131,5 a 139 m) vystoupat až na nejvyšší stupínek. Pouze o půl bodu za sebou nechal dalšího zkušeného borce, tentokrát Andrease Wanka (139 a 126 m). Velice spokojený bude určitě po dnešním závodě český reprezentant a aktuální česká jednička, Čestmír Kožíšek (133,5 a 132,5 m). Dnes dokázal předvést oba velice dobré skoky a je možná trochu škoda, jelikož ztratil na Hildeho pouze 1,1 bodu. Letět tedy o metr dále, Čestmír by tento závod vyhrál. Nicméně před blížícími se lety na lyžích je to výborná zpráva a povzbuzení. Čtvrté místo dnes patřilo Tomaszi Pilchovi (130 a 133,5 m). Nejlepším domácím skokanem byl nakonec pátý Daniel Huber (133,5 a 130,5 m). Velké zklamání potkalo po druhém skoku Davida Siegela (142,5 a 116,5 m), jenž po prvním kole jednoznačné vedl, avšak v kole druhém skok hodně pokazil a dnes tedy uzavíral elitní šestku. Po konci závodu došlo také ke dvěma diskvalifikacím. Týkalo se to Anžeho Laniška a Thomase Hofera, kteří by se bývali umístili ve elitní sedmičce.


Bodové umístění také pro Hlavu a Sakalu
Že to byl dnes z českého pohledu velice povedený závod, to ukazuje i fakt, že kromě Čestmíra Kožíška se ve druhém kole objevili také další dva Češi. Lepším z dvojice byl zkušenější Lukáš Hlava (129,5 a 129 m; 20. místo), který však podobně jako při předchozí zastávce Kontinentálního poháru nedokázal předvést do závodu skoky z tréninkových a zkušebních kol, kde jsme ho mohli pravidelně vídat v TOP 15. Velmi cenné body si dnes za dobré a vyrovnané skoky připsal Filip Sakala (128,5 a 127,5 m; 22. místo), jenž by mohl dostat také šanci ve Světovém poháru, kde se našemu áčku nedaří. V malátných a nevýrazných výkonech bohužel pokračuje i po dnešku formu hledající Tomáš Vančura (118 m). Jeho výkon dnes stačil na uzavření elitní padesátky.


Zítra je na programu druhý z podniků Kontinentálního poháru v rakouském Bischofshofenu. Začátek je naplánován na 10:00 i za účasti kvarteta českých reprezentantů, kterým budeme pochopitelně držet palce, ať se jim povede závod, podobně jako dnes.


Startovní listina závodu
Výsledky zkušebního kola
Oficiální výsledky dnešního závodu
Průběžné pořadí COC 2017/18


Foto: Čestmír Kožíšek (autor: Katarzyna Sluzewska)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: