Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 05.07.2020 - 15:31:37
SPm: Sobota v Lahti byla německá!
3.3.2018 - 19:06 - závody - Jan Štěrba


Sobotní týmový závod se tentokrát obešel bez české stopy, o to výraznější však byla ta německá. Po včerejší kvalifikaci nejfavorizovanější tým dnes roli největšího kandidáta na triumf potvrdil a porazil další dva týmové hegemony letošní sezony - Poláky a Nory. Celkem se prezentovalo 12 družstev.


Kvarteto Geiger, Eisenbichler, Freitag a Wellinger se vedení ujalo již po prvním kole a i přes norský atak ve finále tento náskok udrželi. Se ziskem 1124,5 bodů porazili o něco málo přes 11 bodů druhé Poláky (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) a již zmíněné třetí Nory (Stjernen, Tande, Forfang, Johansson). Těm uškodil velmi nepovedený první skok Daniela-André Tandeho (101 m), jenž jim sebral naděje na ještě lepší umístění. Čtvrtí skončili Rakušané mohutně tažení Stefanem Kraftem, jehož forma se s blížícím koncem sezony opět začíná blížit loňským výšinám. Spolu s Kamilem Stochem by se tak znovu mohli postarat o zajímavou zápletku v norském turné RAW Air.

Na dalších příčkách s překvapení nekonalo - při absenci Petera Prevce zůstali Slovinci přikovaní k šestému místo, pohodlný závod prožilo již tradičním sedmým místem Švýcarsko. Zajímavější zápletku mohl nabídnout snad jen souboj o poslední postupové místo, jenž nakonec ukořistili po boji s Finy Rusové. Kromě domácích závodníků zůstali bez bodů rovněž Italové, Američané a Kazaši. Víkend v Lahti bude završen zítřejším závodem jednotlivců, který bude započat v 15:30 středoevropského času.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí Poháru národů 2017/2018


Foto: Německé vlajky (autor: Violeta Marchowska)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: