Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 04.03.2021 - 15:42:51
LGPm: Vítězem kvalifikačního boje se stává Dawid Kubacki!
4.10.2019 - 19:41 - závody - Jan Metelka


Závěrečná kvalifikace na poslední závod série letošní letní Grand Prix mužů, které se účastnilo 66 skokanů, se konala již tradičně v německém Klingenthalu nedaleko českých hranic. Podmanil si ji o 3 desetiny bodu Dawid Kubacki. Kompletní české kvarteto dnes nezaváhalo a uvidíme jej i zítra v hlavním závodě.


Kubacki těsně poráží Wolnyho
Dawid Kubacki i dnes potvrdil prozatím výbornou letní formu skokem dlouhým 139,5 metrů a celou kvalifikaci si tím podmanil. Dokonce o 2,5 metru dál letěl druhý muž dnešní kvalifikace Jakub Wolny (142,5 m). Ten však dostal o poznání horší stylové známky, než jeho týmový kolega, proto na něj nestačil. Třetí místo dnes bere Rjoju Kobajaši (138,5 m) a čtvrté jeho krajan Jukija Sato (136,5 m). Po dvou vítězstvích v Kontinentálním poháru na tomtéž můstku se do letní Grand Prix vrátil pátou pozicí Domen Prevc (134 m). Na šesté příčce dnes skončil Robert Johansson (134,5 m) a na sedmé nejlepší domácí skokan Richard Freitag (133 m).


Kompletní české kvarteto v závodě
Výbornými skoky zde v Klingenthalu se v tréninkových pokusech prezentovala kompletní česká čtveřice. V kvalifikaci to v celkovém součtu tak slavné nebylo, nicméně celé kvarteto postoupilo bez menších obtíží. Nejlepším českým reprezentantem byl nakonec Viktor Polášek (24. místo; 127 m), byť v tréninkových pokusech patřil k těm horším. Roman Koudelka (125 m) bral nakonec až jednatřicátou příčku, přitom v prvním tréninkovém kole byl dokonce šestý. Na 39. příčce nalezneme Vojtěcha Štursu (124 m) a na 43. Čestmíra Kožíška (123,5 m), u kterého stojí za zmínku 8. místo rovněž z prvního tréninkového kola.


Již zítra tedy budeme svědky závěrečného podniku letní Grand Prix tohoto léta. Start prvního kola je naplánován na 16:00 a přenos živě vysílá od 16:30 Eurosport 2. My pevně držíme pěsti českým borcům, v co nejlepší výsledky.


Startovní listina kvalifikace
Výsledky tréninkových kol
Oficiální výsledky kvalifikace
Startovní listina zítřejšího závodu


Foto: Dawid Kubacki (autor: Katarzyna Sluzewska)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: