Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 05.03.2021 - 17:13:06
Začíná Světový pohár žen!
6.12.2019 - 13:33 - závody - Michal Podrazil


Po dvou skokanských víkendech mužů se dočkaly také ženy, které dnes odstartují zimní sezónu na velkém můstku v norském Lillehammeru. V kvalifikaci se představí 55 závodnic včetně dvou českých reprezentantek.


Startovní listina
Z loňské elitní desítky se nepředstaví pouze zraněná Carina Vogt. Z širší špičky pak budou chybět třeba Lidija Jakovljeva, Ramona Straub, Aljexandra Kustova či Anna Rupprecht.

Těšit se naopak můžeme na vloni dominující Maren Lundby, Němky Katharinu Althaus a Julianu Seyfarth nebo také v létě (kromě týmového klání) neporaženou Saru Takanaši. Premiérovou účast v kvalifikaci si připíší domácí Eva Elise Amble a Karoline Bjerke Skatvedt.


Češky budou chtít navázat na úspěšné léto
V Lillehammeru nebude chybět Karolína Indráčková ani Štěpánka Ptáčková. Po výborném lětě českých žen, jež korunovala první zmíněná historickou šestou příčkou na domácím závodě Grand Prix, budeme zvědavi, v jaké formě se náš dvojlístek představí na začátku sezóny zimní. Napovědět nám může už kvalifikace, která je naplánovaná na 19:30 středoevropského času a z níž do zítřejšího klání projde čtyřicítka nejlepších.


Kompletní víkendový program:

Pátek:
18:00 - oficiální trénink
19:30 - kvalifikace

Sobota:
11:45 - zkušební kolo
12:45 - individuální závod

Neděle:
12:45 - kvalifikace
14:00 - individuální závod

Startovní listina páteční kvalifikace


Foto: Karolína Indráčková (autor: Sabine Link)

Michal Podrazil
Komentáře ke zprávě: