Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 08.03.2021 - 22:05:49
SPm: Forfang nejlepší v kvalifikaci, všichni Češi v závodě
6.12.2019 - 17:30 - závody - Jan Štěrba


Pátek v Nižném Tagilu byl doposud nejpovednějším českým dnem letošní zimy. Kvalifikačním sítem prošlo kompletní kvarteto, navíc s poměrně značným náskokem na nepostupové příčky. Nejlepším Čechem byl překvapivě Vojtěch Štursa, který skončil sedmadvacátý. Tentokrát se vše obešlo bez norských diskvalifikací, takže se z prvenství mohl radovat Johann André Forfang.


Norská odplata a slovinské zklamání
Norský reprezentant sice neskákal ani zdaleka v nejlepších podmínkách, i tak dokázal vytáhnout 130metrový skok a s poměrně přesvědčivým náskokem triumfovat před svým krajanem, Danielem André Tandem (131 m). Třetí místo bral za stejnou délku Daniel Huber, jenž se pomalu posouvá vstříc pozici rakouské jedničky. O to se snaží také Phillip Aschenwald (124,5 m), který dnes skončil šestý. Mezi Rakušany se vklínila dvojice Němců - Karl Geiger (130 m) a Pius Paschke (126 m). Domácí fanoušky potěšil sedmým místem Klimov (132 m), zklamáním naopak skončila kvalifikace pro Slovince - do závodu neprošli Anže Semenič a velmi překvapivě ani Timi Zajc. Nedařilo se veteránům, jelikož jak Vasiljev, tak Kasai budou mít zítra volno.


Češi bez problémů
Čeští skokani dnes v kvalifikaci pookřáli a nepřipustili zklamání. Potěšil zejména 27. Vojtěch Štursa (119 m), kterého na hraně elitní třicítky doprovodili 31. Roman Koudelka (111 m) a 32. Filip Sakala (110 m). Do závodu pohodlně prošel i sedmatřicátý Viktor Polášek (113,5 m), jenž se o pozici podělil s Gregorem Schlierenzauerem.


Výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina závodu


První z dvojice ruských závodů startuje zítra v identický čas jako dnešní kvalifikace - tedy v 15:30. Přímý přenos nabídne Eurosport. Doufejme, že český atak prvních sezonních bodů již tentokrát vyjde.


Foto: Johann André Forfang (autor: Sabine Link)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: