Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 09.05.2021 - 04:33:36
SPm: Rjoju Kobajaší se vrací zpět na vrchol!
15.12.2019 - 18:06 - závody - Jan Metelka


Pro tento víkend pouze jediný individuální závod série mužského Světového poháru se uskutečnil těsně za českými hranicemi v německém Klingenthalu. Ovládl ho suverén loňské zimy Rjoju Kobajaši, který se očividně vrací zpět do fantastické formy. Bohužel ani v tomto závodě se nepodařilo jedinému českému reprezentantovi bodovat.


Kobajaši vítězí před Kraftem a Lindvikem
Nejlepší závod letošní sezóny bezpochyby zaznamenal japonský král Světového poháru z minulého roku Rjoju Kobajaši, který doplachtil do vzdáleností 136,5 a 134 metrů. Na druhém místě za sebou nechal ve výborné formě skákajícího Stefana Krafta (134 a 134,5 m). Třetí pozici obsadil po velmi kvalitním druhém skoku Marius Lindvik (131 a 134,5 m). Po výborném prvním pokusu naopak nedokázal udržet pódiové umístění čtvrtý Philipp Aschenwald (135 a 132,5 m). Páté místo bral nejlepší z Němců, Karl Geiger (2x 132 m). Domácím závodníkům v celkovém součtu tento závod nikterak nevyšel, druhého domácího závodníka totiž najdeme až na 15. místě. Elitní šestku uzavřel po vydařeném veleskoku ve druhém kole Jukija Sato (128,5 a 140 m). Za zmínku stojí nepříjemný karambol v podání Thomase Aasena Markenga, kterému se těsně po doskoku velice škaredě rozjely lyže.


České čekání na postup do finále i nadále pokračuje
Solidním pokusem se ve zkušebním kole prezentoval Filip Sakala, v samotném závodě to však už tak dobré nebylo. V kombinaci s horšími povětrnostními podmínkami to český reprezentant dokázal natáhnout pouze na 117 metrů (46. místo). O něco lepší pokus předvedl Čestmír Kožíšek (120 m; 41. místo), nicméně na postup do druhého kola to bylo bohužel málo.


Světový pohár mužů pokračuje těsně před Vánoci, a to příští víkend ve švýcarském Engelbergu. Věřme, že již zde se dočkáme prvních českých bodů.


Startovní listina závodu
Výsledky zkušebního kola
Oficiální výsledky závodu
Průběžné pořadí SP mužů 2019/20


Foto: Rjoju Kobajaši (autor: Sabine Link)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: