Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 29.11.2021 - 21:46:41
COCm: Premiérový triumf Kahofera, Sakala na bodech
25.9.2021 - 19:34 - závody - Jan Štěrba


Letní sezona se rychle chýlí ke svému konci a jednotlivé seriály odškrtávají poslední závody. Závěrečným podnikem Kontinentálního poháru mužů je tradiční podnik v Klingenthalu, který vypukl sobotním závodem. V něm se nedaleko českých hranic Čechům příliš nevedlo - do týmové sbírky přibudou zásluhou Filipa Sakaly jen tři body. Nadšený může být naopak Rakušan Timon-Pascal Kahofer, jenž zaznamenal svůj vůbec první triumf v závodech FIS.


Aktualizujeme...

Body jen pro Sakalu
Čeští závodníci v některých tréninkových skocích ukazovali nadějné výkony, do závodu je však bohužel přenést nedokázali. Nejvíce se dařilo nakonec dvacátému osmému Filipu Sakalovi (124 a 118 m), po výborném prvním tréninkovém skoku však určitě myslel na atak dvacítky. I tak je to pro něj ale druhý nejlepší letní výsledek a po tragickém startu sezony v dané konkurenci rozhodně krok vpřed.

Benedikt Holub v oficiálním tréninku naznačoval, že potenciál na první životní body má, v závodě mu však nepřály ani podmínky a po skoku o délce 109,5 metru bral až 52. pozici. Na body z Rasnova nenavázal ani František Lejsek (120,5 m; 44. místo), Kryštof Hauser (102 m) skončil při své zahraniční premiéře v rámci COC třiašedesátý.


Výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí letního COC mužů 2021


Zítřejší závod a finále seriálu odstartuje již v 10 hodin, přičemž o hodinu dříve je v plánu zkušební kolo. Ve startovní listině najdeme tentokrát hned 71 závodníků, neboť ke dnešní sestavě se přidají ještě Rumuni Cacina a Feldorean, jež startovali v rámci GP v Hinzenbachu.


Foto: Můstek v Klingenthalu (autor: Petr Hybský)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: