19.12.2020 - COCm: Suverénní triumf pro Hörla, Sakala na bodech
Po velmi smolném vstupu do sezony v podobě diskvalifikací a pozitivnímu testu na kovid se Rakušan Jan Hörl dostává na lepší vlnu - dokonce vítěznou, jelikož ve druhém závodě COC ve finské Ruce dokázal jednoznačně zvítězit. Češi se dnešního programu již díky znovunabytým lyžím mohou účastnit, první závod se ale příliš nevyvedl - do týmové pokladnice totiž zásluhou Filipa Sakaly přibylo jen šest bodů.


Hörl si říká o nominaci na Turné, české rozpaky na úvod
Po včerejším veleltu 150 metrů dlouhém a finálním druhém místu si Hörl po nejlepších pokusech v obou kolech dnešní závod jasně podmanil. Skoky 137 a 132 m dlouhé mu vynesly náskok 16,2 bodů před druhým Polákem Wolnym (128,5 a 130 m). Velmi těsně třetí skončil domácí Eetu Nousiainen (128,5 a 130,5 m), pro něhož jde zatím o nejhodnotnější kariérní výsledek. Jelikož závody v Ruce jsou jediné v této periodě COC, naplno zde hoří boj o dodatečná startovní místa na Turné čtyř můstků. Jedno již mají jisté Rakušané, další dvě mají zásluhou Wolného, Kota a Nousiainena na dosah Poláci, resp. Finové. Teoretickou šanci mají i Norové, Bendik Jakobsen Heggli však po dnešním dopoledním třináctém místu bude muset přidat. V nevýrazných výkonech pokračuje dnes osmý Richard Freitag, který si nejspíš SP v letošní sezoně užije pouze v rámci národní skupiny na Turné.

České trio se po včerejší nucené absenci dnešního závodu již zúčastnilo, díru do světa však neudělalo. Na chvostu skončili Benedikt Holub (86 m) a František Holík (91,5 m), alespoň pro pár bodů si skočil nakonec pětadvacátý Filip Sakala (107,5 a 109,5 m) - i tak je to ale první český bodový zisk letošní zimy v závodech pořádaných FIS.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí COC mužů 2020/2021


Program víkendu ve finské Ruce bude završen třetím závodem, jenž oproti původním předpokladům odstartuje již dnes, a to v 17:00. Důvodem přesunu je špatná větrná předpověď na zítřejší den. Snad bude druhé sobotní klání ozdobeno také větší porcí českých bodů.


Foto: Jan Hörl (autor: Jan Štěrba)

Vytištěno ze zpravodajsko-publicistického serveru skoky.net - www.skoky.net
© Copyright 2002-2008 - Všechna práva vyhrazena - skoky.net - Webdesign, grafika a správa od Lazar.cz