GPž: Suverénní triumf Bogataj, Češky ve třetí desítce

Finále letního Grand Prix žen doprovázel proměnlivý déšť a také vítr, který rozhodně nebyl z nejstabilnějších. Když k tomu přičteme fakt, že Urša Bogataj momentálně skáče ve své vlastní lize, bylo dnešní klání pro většinu závodnic spíše trápením. Mimojiné i pro české závodnice, které sice obě dosáhly na body, se svými skoky ale rozhodně spokojené nebyly.

Dle očekávání skončil dnešní závod jednoznačným triumfem Urši Bogataj (130,5 a 131 m), jež jako jediná dvakrát překročila konstrukční bod a triumfovala s přehavou 28 bodů nad krajankou Emou Klinec (118 a 126 m), pro níž to byl letošní závodní debut. Na stupně vítězů se poprvé prosadila domácí Selina Freitag (123 a 124 m), jíž cenu předával její bratr Richard, který svou úspěšnou kariéru po uplynulé sezoně ukončil. Druhé místo po prvním kole neudržela nakonec čtvrtá Juki Ito (126 a 116 m), pátá skončila druhá z německých favoritek Katharina Althaus (118,5 a 119 m). Diskvalifikovaná byla kvůli nevyhovující kombinéze Sara Takanaši.

Češky sice do druhého kola prošly, vděčí ale zejména tomu, že některé závodnice zde přece jen nestartovaly, či byly diskvalifikovány. Karolína Indráčková (99 a 93 m) skončila 26., Klára Ulrichová (102 a 88 m) ještě o tři příčky za ní. Tři ze čtyř skoků pod hranicí 100 metrů na velkém můstku určitě není to, s čím by naše reprezentantky mohly být spokojené. Do dnešního závodu se probojovala také Slovenka Tamara Mesíková (84 m), které však skok v prvním kole nevyšel – nakonec skončila sedmatřicátá. Průběh prvního kola byl zastíněn těžkým pádem Švýcarky Torazzy, kterou byla transportována do nemocnice na pozorování, vážnější zranění by však dle prvních zpráv utrpět neměla.

Celkovou vítězkou GP se stala Bogataj (460 b) před kvůli zranění v Německu nestartující kolegyní Križnar (240 b) a Pagnier (209 b). Lepší z českého dua byla jednavacátá Ulrichová (58 b).

Výsledky zkušebního kola

Kompletní výsledky závodu

Konečné pořadí GP žen

V Klingethalu je dnes na programu závod mužů, který vypukne v 16:10 a živě jej bude přenášet první program Eurosportu.