Karolína Indráčková hodnotí letní sezonu

Nejlepší českou závodnicí v závěru léta byla dle očekávání Karolína Indráčková. Jak ale prozradila v rozhovoru, se svými výkony rozhodně spokojená není…

Jak bys zhodnotila svou letní sezonu, kterou ovlivnily i zdravotní problémy?

To jsem měla, ale to nebylo nic vážného, takže na to se nedá nějak vymlouvat. Ty skoky prostě nejsou dobré.

Na tréninku je to často lepší než v závodech, je to hlavně psychikou?

To kdybych věděla (smích). Prostě se to do toho závodu nějak nedaří, ale myslím, že ani na trénincích ty skoky nejsou úplně ideální. V závodě bych je ale brala, nevím, co se děje. Snad to v zimě bude lepší.

Závody žen, a to včetně mixů, jsou často poznamenávány diskvalifikacemi, které na rozdíl od těch mužských nejednou potkají také elitní skokanky. Je to přísnější kontrolou?

Naše kontrolorka začala přísněji začala kontrolovat kombinézy. Během léta už jsem na to také doplatila. Je vidět, že je prostě přísnější, ale jestli bude takhle přísná na všechny, tak je to dobře. Musíme si dávat teď větší pozor a více si kombinézu přeměřovat – stačí v ní udělat pár skoků a hned může být někde o trochu větší, jak se vytáhne a hned může přijít diskvalifikace.

Jak ses vyrovnala s další změnou trenérů? (novým trenérem se stal Slovák Martin Bayer, pozn. red.)

Jo, já si myslím, že každý trenér má co přinést. Takže určitě je pozitivní, že máme nový impuls a hodnotím to kladně. Samozřejmě, že když se zkouší něco nového, tak chvíli trvá, než se to stabilizuje. Ale teď se spíš celkově hledám.

V zimě se objeví dvě novinky – závody dvojic a lety na lyžích, co na ně říkáš?

Ty dvojice jsou zrovna pro nás super, protože málokdy dokážeme složit čtyři holky dohromady. Takže je to určitě dobré pro menší státy. Lety jsou určitě taky krok dopředu, myslím, že ta nejlepší patnáctka z RAW Air si to určitě zaslouží (smích).

Když už jsi zmínila problém se složením týmu, jak je na to zbytek reprezentace?

Verča Jenčová se vrací po zranění. Suché tréninky už začíná s námi a Anežka (mladší sestra, pozn. red.) zatím skáče na menších můstcích.

Na co se nejvíc těšíš v příští sezoně?

Určitě se těším na RAW Air a celkově na všechny závody. Ráda závodím (smích).

Světový pohár vůbec poprvé začne na hmotě, je to dobrý krok?

Mně to nevadí, ale osobně bych to spíš zařadila do letní Grand Prix. Myslím, že do Světového poháru hmota úplně nepatří.

Foto: Karolína Indráčková (autor: Jan Štěrba)