38. mezinárodní závody na hmotě v Kottmaru

O víkendu 11. a 12. května 2013 se na můstcích s umělou hmotou v německém Kottmaru uskutečnil již 38. ročník mezinárodních závodů ve skocích na lyžích (38. International Mattenspringen). Ve skokanském areálu tří můstků v saském Kottmaru, vybudovaném již v letech 1964 až 1968, startovali letos závodníci z německých a českých klubů.

V SOBOTU 11. KVĚTNA 2013 se na menších můstcích s konstrukčními body K=11 a K=28 metrů představilo celkem 81 žáků a žaček v 8 kategoriích, od nejmladších předžáků ročníku 2008 až po mladší žáky ročníku narození 2002. Většinu čelných umístění na stupních vítězů obsadily české skokanské naděje.

V nejmladší kategorii šesti a sedmiletých předžáků (*2007-2008) zvítězil na můstku K =11 m mezi 3 konkurenty Lukáš JEŘÁBEK z SKL Nové Město n. M. (157,5 b., 5+4,5 m) před 2. Jakubem HNYKEM ze Ski Klubu Harrachov (157 b., 4,5+5 m) a 3. Arne HOHLFELD z SC Sohland 1926 e. V. (152,8 b., 4,5+4,5 m).

V nejmladší Kategorii předžaček (*2005-2007) zvítězila na stejném můstku K =11 m mezi 10 soupeřkami Klara LEBELT z pořádajícího Skiclubu Kottmar e. V. (203,9 b., 10,5+10 m) před 2. Liou BÖHME z SV „Blau Weis“ Ditteersbach (201,7 b., 10+10 m). Česká předžačka Šárka SLAVÍKOVÁ ze Ski Klubu Harrachov (188,7 b., 9+8,5 m).

V kategorii osmiletých předžáků (*2006) zvítězil na stejném můstku v konkurenci 9 startujících Kenny SCHÖNFELDER z SSV Geyer e. V. (182,6 b., 8+8 m) před Björnem KUPKE z SV Lok Eilenburg (176,5 b., 10+9,5p). Z českých závodníků obsadili 4. místo Jiří PLEŠTIL z SK Ještěd Liberec (168,7 b., 6+6,5 m), 5. Antonín DRDLA z SKL Nové město n. M. (167,5 b., 6,5+5,5 m) a 9. Dominik BLÁHA z LSK Lomnice n. P. (155,9 b., 9,5p+8,5p).

V kategorii devítiletých žáků (*2005) zvítězil na můstku K =11 m mezi 11 konkurenty Eric STOLZ z WSV 08 Lauscha (209,3 b., 11+10,5 m) těsně před 2. Davidem RYGLEM z LSK Lomnice n. P. (208,8 b., 11+10,5 m). Z dalších českých závodníků obsadili 7. místo Matěj ŠIKOLA z SK Ještěd Liberec (192,4 b., 9+9 m) a 11. Jáchym TŮMA z JKL Desná (151,7 b., 6,5+8,5p m).

V kategorii desetiletých žáků (*2004) zvítězil na větším můstku s K = 28 m mezi 13 soupeři Nick SCHÖNFELD z VSC Klingenthal (201,7 b., 25,5+26 m) těsně před třemi českými závodníky, 2. Radimem SUDKEM z LSK Lomnice n. P. (198,9 b., 25,5+26,5 m), 3. Jiřím KONVALINKOU ze Ski Klubu Harrachov (198,1 b., 25+27,5 m), 4. Pavlem BERNATEM z LSK Lomnice n. P. (195,6 b., 25+25 m). Dále se umístili 8. David PEŠTA z JKL Desná (173 b., 26+25 m) a 13. Miroslav ŠTĚPÁNEK ze Ski Klubu Harrachov (107 b., 12+11,5 m).

V kategorii žaček (*2003-2004) zvítězila na můstku K =28 m mezi 10 startujícími Emilia GÖRLICH z WSV 08 Lauscha (207,2 b., 26+28 m) před 2. pádem postihnutou Češkou Veronikou JENČOVOU z JKL Desná (175,2 b., 25,5+26p m), z jejíchž krajanek obsadily: 5. místo Tereza KOLDOVSKÁ z JKL Desná (164,7 b., 20,5+21 m), 7. Anna ČERNÁ z SK Ještěd Liberec (153,3 b., 19,5+18,5 m) a 10. její oddílová kolegyně Hana FADRHONCOVÁ (124,3 b., 18+17,5 m).

V kategorii jedenáctiletých žáků (*2003) zvítězil na stejném můstku s K = 28 m mezi 13 soupeři František JANATA z LSK Lomnice n. P. (220,7 b., 29+30 m) s více než 20-tibodovou převahou před 2. Loisem MÜLLER-URI z WSV 08 Lauscha (199 b., 25,5+25,5 m) a svým oddílovým kolegou 3. Janem ŠIMKEM (193,8 b., 25,5+25 m). Z dalších českých závodníků obsadili 5. místo Daniel SLÁMA z JKL Desná (187,7 b., 24+25 m), 6. Lukáš LÁSKA z LSK Lomnice n. P. (176,8 b., 22,5+23 m) společně s Janem PLEŠTILEM z SK Ještěd Liberec (176,8 b., 24+24 m) a jeho oddílovým kolegou 9. Matějem DRBOHLAVEM (163,6 23+19 m).

V kategorii dvanáctiletých žáků (*2002) zvítězil na stejném můstku K = 28 m mezi 15 soupeři Frederik JÄGER z Tabarzer SV 1887 e. V. (243,6 b., 33+32 m) před 2. Lucou GEYER z WSV 08 Lauscha (234,1 b., 32,5+30 m). Z českých skokanů obsadili: 7. místo František LEJSEK z JKL Desná (196,4 b., 26,5+27 m), 12. Matěj FADRHONC z SK Ještěd Liberec (190 b., 23+25,5 m), 14. Ondřej SALABA ze Ski Klubu Harrachov (171,5 b., 24+22 m) a 15. Kryštof HAUSER z SK Ještěd Liberec (124,2 b., 19,5+17 m).

V NEDĚLI 12. KVĚTNA 2013 startovalo na můstku s konstrukčním bodem K=51 metrů celkem 139 starších žáků, dorostenců, juniorek, juniorů, mužů a seniorů v 11 kategoriích.

V kategorii starších žáků (*2001) zvítězil na můstku K = 51 m v konkurenci 13 startujících český závodník Petr ŠABLATURA ze Ski Klubu Harrachov (215,9 b., 49,5+51 m) s 28-bodovým náskokem před 2. Fabianem SCHMIDTEM z SV Lok Eilenburg (188 b., 48+44 m) a svým oddílovým kolegou Radkem RYDLEM (187,2 b., 45+47,5 m). Z dalších českých účastníků obsadili: 5. místo Matěj ČEJCHAN z LSK Lomnice n. P. (175,7 b., 41+46,5 m) před třemi skokany SK Ještěd Liberec 7. Jakubem ŠIKOLOU (163,5 b., 41,5+43 m), 8. Kryštofem POKORNÝM (160,2 b., 40+40 m) a 10. Mikulášem SLUKOU (134,9 b., 40+33 m).

V kategorii starších žáků (*2000) zvítězil na můstku K = 51 m v konkurenci 9 startujících český závodník Lukáš KUBĚNA z TJ Rožnov p. R. (209,4 b., 47+51 m) před 2. Sebastianem LUDWIGEM z VSC Klingenthal (198,9 b., 45+50,5 m) a 3. Přemyslem JAČKEM z LSK Lomnice n. P. (181,3 b., 44+45 m). Z dalších českých účastníků obsadili: 5. místo Robert ŠUPOLA z TJ Rožnov p. R. (172,3 b., 45+41,5 m) a 8. Michal TŮMA z JKL Desná (110,8 b., 29+35 m).

V kategorii dorostenců (*1999) zvítězil na můstku K = 51 m v konkurenci 11 startujících český závodník Robert SZYMRCZEK z TJ TŽ Třinec (209,4 b., 47+51 m) před svým krajanem 2. Davidem ZEMKEM z JKL Desná (223,4 b., 52+51) a 3. Fabienem LIMBECKEREM z WSG Rodewisch (218,3 b., 48+53,5 m). Z dalších českých účastníků obsadili: 4. místo Stanislav DOSTÁL ze Ski Klubu Harrachov (201,6 b., 46+50 m), 8. Jakub DRBOHLAV z SK Ještěd Liberec (184,4 b., 44+46,5 m) a 10. Roman JANIK z TJ TŽ Třinec (162,7 b., 41,5+41 m).

V kategorii dorostenců (*1998) zvítězil na můstku K = 51 m v konkurenci 11 startujících český závodník František HOLÍK z LSK Lomnice n. P. (246,3 b., 56,5+55 m) před 2. Richardem SCHULTHEISS z SG Nickelhütte Aue (233,5 b., 53,5+53,5 m) a 3. Maximilianem PFORDTE z WSC Grüna V .e. (232,2 b., 52,5+52,5 m). Z dalších českých účastníků obsadili: 6. místo Ondřej PAŽOUT ze Ski Klubu Harrachov (203,3 b., 46,5+50 m) a jeho dva oddíloví kolegové 8. Jan VYTRVAL (198,1 b., 47,5+48,5 m), 9. František SLAVÍK (178 b., 43+44 m), 10. pak Jakub ZEMEK z TJ Desná (177 b., 42+45 m) a 11. Jakub ČEJCHAN z LSK Lomnice n. P. (170,940,5+49 m).

Na stejném můstku K=51 m startovaly i juniorky (*1994 a ml.). V konkurenci 17 závodnic zvítězila Melanie HÄCKERTOVÁ z VSC Klingenthal (227,5 b., 53+54 m) s 19-tibodovým náskokem před dvěma skokankami JKL Desná 2. Zdenou PEŠATOVOU (208,8 b., 47+52 m) a 3. Barborou BLAŽKOVOU (197,6 b., 46,5+47 m). Z dalších českých účastnic obsadily: 7. místo Jana MRÁKOTOVÁ z JKL Desná (161,2 b., 42,5+40 m) před svou oddílovou kolegyní 9. Karolínou INDRÁČKOVOU (159,5 b., 40+42 m), 12. Martou KŘEPELKOVOU ze Ski Klubu Harrachov (125 b., 29,5+37,5 m), 16. Simonou WEINLICHOVOU z SK Ještěd Liberec (110 b., 30,5+34 m) a její oddílovou kolegyní 17. Kateřinou DLOUHOU (89,2 b., 28,5+29 m).

V kategorii mladších juniorů (*1996+1997) zvítězil na můstku K = 51 m v konkurenci 20 startujících český závodník Tomáš PORTYK z LSK Lomnice n. P. (244 b., 55,5+54 m) před 2. Sebastianem VOIGTEM TSV 1861 Spitzkunnersdorf e. V. (232,9 b., 53+52,5 m) a 3. Hansem NEUBERTEM z WSV 08 Johangeorgenstadt (230,8 b., 53,5+53 m). Z dalších českých účastníků obsadili: 4. místo Martin DUFEK z LSK Lomnice n. P. (226,4 b., 52+53,5 m), 6. Jan MICHÁLEK z TJ Rožnov p. R. (220,5 b., 50,5+51,5 m), 7. Marek ŠTĚPNIČKA z JKL Desná (216,4 b., 48,5+52 m), 8. Viktor POLÁŠEK z SKL Nové Město n. M. (214,1 b., 50+51 m), 10. Damián LASOTA TJ TŽ Třinec (212,1 b., 49+49,5 m), 11. Filip ČERNÝ z SK Ještěd Liberec (205 b., 49+48 m) a 14. Jakub DOHNAL z LSK Lomnice n. P. (192,8 n., 44,5+47 m).

V kategorii starších juniorů (*1994+1995) zvítězil na můstku K = 51 m v konkurenci 20 startujících český závodník Jan SOUČEK z LSK Lomnice n. P. (229,9 b., 54+54 m) před 2. Vítem HÁČKEM z TJ DUKLA Liberec (228 b., 53,5+51 m) a 3. pádem postiženým Polákem Kristianem GRYTZUKEM startujícím za LSK Lomnice n. P. (220,5 b., 54+55,5p m) a 4. Tomášem FRIEDRICHEM z SK Ještěd Liberec (210,8 b., 52,5+54 m).

V hlavní mužské kategorii (*1993-1984) zvítězil v konkurenci 20 startujících Patrick KAISER z WSV Braunlage (241,1 b.,56+55 m) před Čechem 2. Milošem KADLECEM z SKL Nové Město n. M. (236,7 b., 54,5+53 m), 3. Larsem KRAUSE z pořádajícího Skiclubu Kottmar e. V. (221,5 b., 51,5+50,5 m). Z dalších českých mužů obsadili: 4. místo Pavel RAJNOCH z TJ Rožnov p. R. (218,8 b., 51,5+50 m), 6. Hubert BLÁHA z LSK Lomnice n. P. (212,5 b., 50+52 m) a 9. jeho oddílový kolega Martin HOŘÍNEK (198,4 b., 47,5+48 m).

Mezi nejmladšími veterány nad 30 let (*1983-1974) zvítězil v konkurenci 14 startujících český závodník David JIROTKA z SK Ještěd Liberec-Masters (234,6 b., 54,5+54 m) před svým krajanem 2. Josefem HLAVOU ze SKI KLUBU 2009 Liberec (219,1 b., 50,5+50,5 m) a 3. Henry HOFFMANNEM z TSV 1861 Spitzkunnersdorf e. V. (217,6 b., 217,6 b., 52+49 m). Z dalších českých veteránů obsadili: 4. místo Aleš GROMA z LSK Lomnice n. P. (212,6 b., 50+51 m) před svým oddílovým kolegou 5. Pavlem BERNATEM (208,1 b., 46,5+52 m), 7. Milanem KASPEREM ze SKI KLUBU 2009 Liberec (188 b., 47+45 m) a 10. Oldřichem NEJEDLO z SK Ještěd Liberec-Masters (177,4 b., 45+43 m).

V kategorii středních veteránů nad 40 let (*1973-1964), ve které startovalo 10 závodníků, zvítězil Rudolf Jeřábek z SK Ještěd Liberec (240,9 b., 53+57,5 m) před 2. Marko GOHLKE z Tabarze SV 1187 e. V. (238 b., 51,5+58 m) a 3. Jensem GREINER-HERO z WSV 08 Lauscha (223,3 b., 53+51 m). Z dalších českých veteránů obsadili: 6. místo Stanislav TOMEŠ z Czech Veteran Teamu (180,5 b., 46+43,5 m), 8. Zdeněk DRDLA z SKL Nové Město n. M. (164,8 b., 42,5+41,5 m) a 10. Daniel WEINLICH z SK Ještěd Liberec-Masters (128,8 b., 35,5+36 m).

V kategorii nejstarších veteránů nad 50 let (*1963-1951), ve které startovalo 6 závodníků, zvítězil Jürgen STIELOW z Tabarzer SV 1887 e. V. (204,4 b., 50,5+47,5 m) před 2. Henrikem VOGEL z VS Blau-Weis Dittersbach (201,3 b., 50+46,5 m) a 3. Axel DORN z Tabarzer SV 1887 e. V. (192,6 b., 47,5+46 m) obsadil 4. místo Čech Jan PAVLICA z TJ Rožnov p. R. (177,9 b., 44+44 m).

Kompletní sobotní výsledky
Kompletní nedělní výsledky

Foto: Skokanské můstky v Kottmaru (autor: Simona Horká)