39. mezinárodní skokanské závody na můstcích s umělou hmotou v německém Kottmaru

Saský Skiclub Kottmar e.V. uspořádal ve dnech 31. května a 1. června 2014 ve svém skokanském areálu již 39. ročník závodů Internationaler Mattensprunglauf za účasti řady německých klubů. V sobotu k tomu početné zastoupení českých závodníků z klubů LK Osek, SK Ještěd Liberec, JKL Desná, Ski Klub Harrachov, TJ Rožnov p.R. a LSK Lomnice n.P. a v neděli dalších.

V sobotu 31.05.2014 startovalo na můstcích K=11 a K=28 m v jedenácti kategoriích celkem 99 nadějí z mladších ročníků šestiletých až dvanáctiletých chlapců a děvčat.
V nejmladší kategorii Schüler 7 (*2008) zvítězil na můstku K=11 m v konkurenci 3 startujících Jiří ČERNÝ z LK Osek ziskem 185,1 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 7,5 a 8 metrů s náskokem 10 bodů před 2. Arne HOHLFELD z SC Sohland 1928 e.V. (175,2 b., 7,5+7,5 m) a svým krajanem 3. Hynkem DOSTALÍKEM ze Ski Klubu Harrachov (172,5 b., 7,0+7,5 m).

Na stejném můstku startovaly i děvčátka v kategorii Mädchen I. (*2006 a ml.) V konkurenci 9. Závodnic zvítězila Lara GÜNTHER z SV Lok Eilenburg ziskem 198,3 bodů za dva nejdelší shodné skoky dlouhé 9.5 metrů před 2. Megi Lou SCHMIDT z WSV Grüna e.V. (193,7 b., 8+9,5 m) a 3. Emmy MAUTSCH z SC Sohland 1928 e.V. (183,1 b., 8,5+7,5 m). Sedmé místo obsadila Češka Daniela PEŠTOVÁ z JKL Desná (166,2 b., 6,5+6 m).

V kategorii Schüler 8 (*2007) zvítězil na stejném můstku v konkurenci 13 startujících Němec Jooris HELWIG z SV N/A Zschopau e.V. ziskem 195,9 bodů za dva shodné skoky dlouhé 9 metrů těsně o 1 bod před svým krajanem 2. Denny BURKHARDT z WSV Grüna (194,9 b., 8,5+9,5 m). Třetí místo obsadil Čech Matyáš TAJC ze Ski Klubu Harrachov (185,1 b., 8+8 m). Z dalších Čechů obsadil 8. místo Lukáš JEŘÁBEK z SKL Nové Město n.M. (169,3 b., 8+8,5 m), 9. Jakub HNYK ze Ski Klubu Harrachov (166,0 b., 9p+8 m), 11. Jan MATOUŠEK z LSK Lomnice n.P. (161,9 b., 5+5,5 a 12. Zdeněk FEFRČÍK z LK Osek (156,7 b., 4,5+5,5 m).

V kategorii Schüler 9 (*2006) zvítězil na stejném můstku v konkurenci 11 startujících Němec Björn KUPKE z SV Lok Eilenburg ziskem 212,8 bodů nejdelšími skoky dlouhými 10,5 a 11 metrů před Čechem Danielem ŠKARKOU z TJ Rožnov p.R. (205,6 b., 10,5+10,5 m) a svým krajanem 3. Kenny SCHÖNFELDEREM z SSV Geyer e.V. (205,4 b., 10,5+10,5 m). Z dalších Čechů obsadil 7. místo Dominik BLÁHA z LSK Lomnice n.P. (197,1 b., 10+8,5 m), 9. Jiří PLEŠTIL z SK Ještěd Liberec (184,5 b., 8+9 m) a 11. Antonín DRDLA z SK Nové Město n.M. (172,8 b. 7,5+6,5 m).

V kategorii Schüler 10 (*2005) zvítězil na větším můstku K=28 m v konkurenci 15 startujících německý skokan Felix FRISCHMANN z WSV Grüna e.V. ziskem 197,3 bodů dvěma nejdelšími skoky 25 a 25,5 metrů před svým Krajanem 2. Ericem STOLZEM z WSV 08 Lauscha (187,7 b., 22+24,5 m) a 3. Čechem Janem VAMBEROU (171,8 b., 20,5+22,5 m). Dále se umístili dva Češi: 5. Filip KŘENEK z TJ Rožnov p.R. (167,4 b., 22,5+22 m) a 6. Matěj ŠIKOLA z SK Ještěd Liberec (157,8 b., 20,5+20 m) a od 11. místa další tři čeští skokani: 11. Jiří SVOBODA z SKL Nové Město n.M. (116 b., 18p+18 m), 12. Jakub FUKSA z LSK Lomnice n.P. (112,3 b., 19p+19p m) a 13. Ondřej VAIGL z TJ Rožnov p.R. (105,3 b., 19p+18p m).

V kategorii Schüler 11 (*2004) zvítězil na stejném můstku K=28 m v konkurenci 16 startujících Čech Radim SUDEK z LSK Lomnice n.P. ziskem 226,2 bodů nejdelšími skoky 29 a 30 metrů s patnácti bodovým náskokem před 2. Nickem SCHÖNFELDEM z VSC Klingenthal (211,3 b., 28,5+27 m) a 3. Tristanem SOMMERFELDEM z WSC Erzgebirge Oberwiesenthal (205,3 b., 27,5+25,5 m). Z dalších českých skokanů bodovali 6. David PEŠTA z JKL Desná (192,7 b., 25+26,5 m), 7. Pavel BERNAT z LSK Lomnice n.P. (191,6 b., 254+25 m) a 13. Miroslav ŠTĚPÁNEK ze Ski Klubu Harrachov (163,4 b., 22,5+24p m).

V kategorii Schüler 12 (*2003) zvítězil na stejném můstku na stejném můstku v konkurenci 10 startujících český skokan František JANATA z LSK Lomnice n.P. ziskem 223,7 bodů o 8,3 bodů před svým oddílovým kolegou Janem ŠIMKEM (215,4 b., 28,5+28,5 m) a 3. Pepe SCHULA z SSV Geyer (209,9 b., 27,5+27 m). Z dalších českých skokanů obsadil 5. místo Daniel SLÁMA z JKL Desná (197,1 b., 26+26,5 m), 6. Lukáš LÁSKA z LSK Lomnice n.P. (194,2 b., 25,5+26 m) a 9. Matěj DRBOHLAV Z SK Ještěd Liberec (180,9 b., 24,5+22,5 m).

Mladší žačky kategorie Mädchen II. (*2004 a 2005) startovaly rovněž na můstku K=28m, kde zvítězila s převahou přes třiceti bodů Němka Cindy HAASCH z WSC 07 Ruhla ziskem 222,9 bodů nejdelšími skoky 30 a 29,5 metrů před 2. Češkou Terezou KOLDOVSKOU z JKL Desná (192,4 b., 23+26,5 m) a svou krajankou 3. Helenou METZLER z SV N/A Zschopau e.V. (188 b., 24,5+24 m). V konkurenci 11 soupeřek bodovaly dále 4 české skokanky. 10. Veronika JENČOVÁ z JKL Desná (159,5 b., 24+22 m), 12. Anna ČERNÁ z SK Ještěd Liberec (154,4 b., 18+19 m) a dvě zástupkyně SKL Nové Město n.M. 14. Gabriela PUSKÁŠOVÁ (152,2 b., 19,5+19,5 m) a 15. Jolana HRADILOVÁ (143,6 b., 16,5+18,5 m).

V neděli 1. června 2014 startovalo na můstcích a K=51 m v jedenácti kategoriích od starších žáků až po seniory celkem 133 skokanů a skokanek, ke kterým z české strany přibyli navíc proti sobotě závodníci z TJ Rožnov p.R., TJ Dukla Liberec SKL Nové Město n.M. a dalších.

V kategorii Schüler 13 (*2002) zvítězil na největším můstku v Areálu s konstrukčním bodem K= 51 v konkurenci 14 startujících německý skokan Luca GEYER z WSV 08 Lauscha ziskem 232,0 bodů za skoky dlouhé 53,5 a 51 metrů těsně před svým krajanem 2. Frederikem JÄGEREM z Tabarzer SV 1887 e.V. (229,3 b., 53+51 m) a 3. Arthurem LUTHARDTEM z SV N/A Zschopau e.V. (209,2 b., 49,5+48 m). Z českých skokanů bodovali čtyři: 5. Ondřej SALABA ze Ski Klubu Harrachov (185,6 b., 45+46 m), 6. Lukáš KOHLBERGER z JKL Desná (181,1 b., 44+44,5 m), 8. František LEJSEK z JKL Desná (157,4 b., 38,5+42 m) a 10. Matěj FADRHONC (136,7 b., 36,5+36 m).

Závodnice ve společné kategorii starších žaček a dorostenek Mädchen III. (*2000 a ml.) startovaly na stejném můstku K=51 m. Zvítězila Češka Simona WEINLICHOVÁ z SK Ještěd Liberec ziskem 178,9 bodů za skoky dlouhé 43,5 a 44,5 metrů před Němkami 2. Pauline STEPHANI z WSV Grüna e.V. (164,7 b., 42,5+40 m) a 3. Michelle KÖHLER z WSV 08 Lauscha (153 b., 37,5+42 m). V konkurenci 8 startujících bodovaly z dalších českých skokanek 5. Štěpánka PTÁČKOVÁ z JKL Desná (142,1 b., 37+36,5 m) a 7. Kateřina DLOUHÁ ze Ski KLUBU 2009 Liberec (111,2 b., 31+34 m).

V kategorii Schüler 14 (*2001 a ml.) zvítězil na stejném můstku K= 51 m mezi 14 startujícími německý skokan Tom GERISCH z WSG Rodewisch ziskem 214,4 bodů za dva nejdelší skoky v obou kolech dlouhé 48,5 a 49,5 metrů s téměř dvacetibodovým náskokem před českým skokanem 2. Petrem ŠABLATUROU ze Ski Klubu Harrachov (195,1 b., 47,5+46 m) a svým krajanem 3. Eric FUCHS z SV Stützengrün (185,3 b., 44,5+44,5 m). Z dalších českých skokanů se umístili 4. Matěj ČEJCHAN z LSK Lomnice n.P. (181,6 b., 44+44,5 m), 5. Radek RYDL ze Ski Klub Harrachov (178,9 b., 45+43 m) a tři skokani z SK Ještěd Liberec 7. Jakub ŠIKOLA (154,5 b., 37+42,5 m), 10. Kryštof POKORNÝ (134,1 b., 34,5+36,5 m) a 12. Mikuláš SLUKA (129,2 b., 32,5+33,5 m).

V kategorii Schüler 15 (*2000 a ml.) zvítězil na stejném můstku K= 51 m mezi 10 startujícími Nick SIEGMUND z VSC Klingenthal ziskem 210 bodů za stylové skoky dlouhé 49,5 a 47,5 m před svým oddílovým kolegou Sebastianem LUDWIGEM (203,2 b., 51+46,5 m) a českým skokanem Robertem ŠUPOLOU z TJ Rožnov p.R. (196,3 b., 47+47 m). Z dalších českých závodníků se umístili 6. Lukáš KUBĚNA (170,7 b., 43,5+41,5 m) a 9. Michal TUNA z JKL Desná (103,8 b., 30,5+31 m).
V kategorii Schüler 16 (*1999 a ml.) zvítězil na stejném můstku K= 51 m mezi 6 startujícími Čech David ZEMEK z JKL Desná ziskem 223,5 bodů za dva shodné skoky dlouhé 51 metrů před německými skokany 2. Justinem WEIGELEM z SV N/A Zschopau e.V. (216,2 b., 47+53 m), 3. Tim KOPP z VSC Klingenthal (213,0 b., 48,5+48,5 m) a 4. Čechem Jakubem DRBOHLAVEM z SK Ještěd Liberec (201,4 b., 46,5+49 m).

V otevřené kategorii Mädchen offene Klasse (* 1994 a ml.) zvítězilana můstku K=51 m v konkurenci 12 soupeřek německá skokanka Melanie HÄCKERT z VSC Klingenthal ziskem 223,5 bodů za dva shodné skoky na konstrukční bod 51 metrů před Češkou 2. Barborou BLAŽKOVOU z JKL Desná (206,7 b., 49,5+48 m) a Němkou 3. Lucienne HÖPPNER z SV Stützengrün (185,4 b., 45,5+45 m). Z dalších českých skokanek se umístily 4. Michaela RAJNOCHOVÁ z TJ Frenštát p.R. (184,1 b., 45+43,5 m), 5. Jan MRÁKOTOVÁ z JKL Desná (175,3 b., 44+42,5 m), 9. Marta KŘEPELKOVÁ ze Ski Klubu Harrachov (147,6 b., 36+40 m) a 10. Veronika PTÁČKOVÁ z JKL Desná (145,0 b., 37+37,5 m).

V kategorii dorostenců Jugend 17/18 (*1998-1997) zvítězil na stejném můstku v konkurenci 14 startujících suverénně český skokan František HOLÍK z LSK Lomnice n.P. ziskem 251,5 bodů za dva shodné nejdelší skoky 56 metrů s téměř dvacetibodovým náskokem před svým krajanem 2. Viktorem POLÁŠKEM z SKL Nové Město n.M. (233,8 b., 55+51,5 m) a 3. Maximilianem PIATEREM z SC Willingen (227,3 b., 54+50 m). Z dalších startujících českých skokanů se umístili 5. Filip ČERNÝ z SKL Nové Město n.M. (219,9 b., 55+48 m), dva skokani z JKL Desná 8. Marek ŠTĚPNIČKA (210,8 b., 50+49 m), 11. Jakub ZEMEK (197 b., 48,5+46 m) a 13. František SLAVÍK ze Ski Klubu Harrachov (178,9 b., 48,5+39,5 m).

Mezi juniory kategorie Junior (*1995 a 1996) se na můstku K=51 m dařilo českým skokanům. V konkurenci 8 startujících zvítězil s přehledem Tomáš FRIEDRICH z SK Ještěd Liberec ziskem 225,4 bodů skoky dlouhými 50,5 a 52,5 metrů těsně o 1,3 bodu před svým krajanem Janem MICHÁLKEM z TJ Rožnov p.R. (224,1 b., 51,5+52 m) a s náskokem 20 bodů před 3. Němcem Dominikem HAHNEM z pořádajícího Skiclubu Kottmar e.V. (205,5 b., 48+49 m) a jeho oddílovým kolegou 4. Juliusem HERRMANNEM (197,5 b., 48,5+46 m).

V hlavní mužské kategorii Herren 21 (*1994 až 1983) zvítězil český skokan Miloš KADLEC z SKL Nové Město n.M. ziskem 238,4 bodů vyrovnanými dlouhými skoky 55,5 a 55 metrů s 3,3 bodovou převahou před 2. Němcem Sebastianem KAISEREM z WSV Braunlage (235,1 b., 54,5+51,5 m) a dvěma českými skokany z LSK Lomnice n.P. 3. Janem SOUČKEM (233,4 b., 53,5+52 m) a 4. Hubertem BLÁHOU (228,3 b., 53+51 m). V konkurenci 19 startujících obsadil z dalších českých závodníků 6. místo Martin HOŘÍNEK z LSK Lomnice n.P. (224 b., 51+51 m), 7. Lukáš JANČÍK z SKL Nové Město n.M. (223,5 b., 52,5+49,5 m), 8. Krystian GRYCZUK z LSK Lomnice n.P. (220,9 b., 50,5+50 m), 9. Robert KUBÁŇ z TJ Rožnov p.R. (220,5 b., 53+49 m) a 10. Filip HATLE z LSK Lomnice n.P. (219,7 b., 53+47 m) a 15. Lukáš BERGER z TJ Dukla Liberec (192,2 b., 46+46,5 m).

V nejmladší kategorii Veteránů 31 (*1982 až 1973) zvítězil David JIROTKA z SK Ještěd Liberec ziskem 233 bodů skoky dlouhými 52,5 a 54,5 metrů před 2. Josefem HLAVOU ze SKI KLUBU 2009 Liberec (220,4 b., 50,5+50 m) a 3. Němcem Henry HOFFMANNEM z TSV 1861 Spitzkunersdorf (215,7 b., 48,5+51,5 m). V konkurenci 10 startujících bodovali dále čeští veteráni: 5. Pavel BERNÁT z LSK Lomnice n.P. (199,7 b., 46,5+48,5 m) a 7. Oldřich NEJEDLO z SK Ještěd Liberec (185,8 b., 44,5+47 m).

Ve starší kategorii Veteránů 41 (*1972 až 1963) zvítězil Němec Marko GOHLKE z Tabarzer SV 1887 ziskem 233,1 bodů za skoky dlouhé 52 a 54 metrů před 2. Čechem Rudolfem JEŘÁBKEM z SKL Nové Město n.M. (227,2 b., 53+52 m) a svým krajanem 3. Maikem FRAULOB z SV „Blau Weiss“ Dittersbach (207,1 b., 49+49,5 m). V konkurenci 14 startujících bodovali další čeští veteráni: 4. Miroslav KAŠPAR ze SKI KLUBU 2009 Liberec (200,1 b., 49,5+46,5 m), 9. Stanislav TOMEŠ z TJ Desná (175,6 b., 44,5+44 m), 11. Zdeněk DRDLA z SKL Nové Město n.M. (161,3 b., 42+40,5 m) a 14. Roman JOITA z SK Ještěd Liberec (99 b., 29+30,5 m).

V nejstarší kategorii Veteránů 51 (*1962 a starší) zvítězil v konkurenci 7 startujících Němec Jürgen STIELOW z Tabarzer SV 1887 ziskem 197,2 bodů za skoky dlouhé 48,5 a 49 metrů před svým oddílovým kolegou 2. Axelem DORNEM (192,0 b., 46,5+45,5 m), 3. Henrikem VOGELEM z SV „Blau Weiss“ Dittersbach (178,3 b., 45+41,5 m) a 4. Čechem Janem PAVLICOU z TJ Rožnov p.R. (175,6 b., 41+45 m).

[filename=14.05.31_Kottmar_GER_sck_ergebnisliste2014_1wk-tag.pdf] [filesize=14.05.31_Kottmar_GER_sck_ergebnisliste2014_1wk-tag.pdf]
Počet stažení: [downloads=14.05.31_Kottmar_GER_sck_ergebnisliste2014_1wk-tag.pdf]

[filename=14.06.01_Kottmar_GER_sck_ergebnisliste2014_2wk-tag.pdf] [filesize=14.06.01_Kottmar_GER_sck_ergebnisliste2014_2wk-tag.pdf]
Počet stažení: [downloads=14.06.01_Kottmar_GER_sck_ergebnisliste2014_2wk-tag.pdf]

Zdroj: SC Kottmar e.V.de, vlastní
Foto: Můstek v Kottmaru (autor: Simona Horká)