Ahonen: „Nejlepší skoky za poslední roky.“

Janne Ahonen započne letos již svou 18. sezónu světového poháru, která odstartuje 26. listopadu ve finském Kuusamu. Hlavními cíli finského skokana pro letošní zimu je Turné čtyř můstků a Mistrovství světa v Oslu. Jeho účast na dalších kláních je závislá na tom, jak se mu podaří zahájit světový pohár.

Se svými výsledky z posledních tréninků je však držitel 11 medailí z MS, rekordních 5 vítězství na Turné čtyř můsků a 108 pódiových pozic velice spokojený. „Myslím, že na soustředění v Klingenthalu, se mi povedly nejlepší letní skoky za poslední roky.“ Od středy trénuje finský tým v Rovaniemi, kde je již možné skákat na sněhu. Poté budou pokračovat do Kuusama na Nordic Opening, kde Ahonen doufá v dobrý start, přestože začal s tréninky kvůli operaci kolene o pár měsíců později.

Ahonen se domnívá, že úprava délky lyží a zvýšení BMI (Body-Mass-Indexu) je pro něj výhodou. „Změna délky lyží není tak důležitá jako to, že nyní můžu vážit o 1,5 kg více než minulou sezónu, což je pro mě dobré.“ Udělal také několik změn týkajících se jeho vybavení. V prvních závodech SP bude pravděpodobně skákat na nové značce lyží a s novým vázáním, které bylo vyrobeno přímo pro něj.

Tommi Nikunen, bývalý finský trenér, usuzuje, že je na tom Janne nyní lépe než před rokem. „Myslím, že je nyní situace lepší. Janne nemá pocit, že musí všem ukázat, co dokáže. Začátek sezóny tak pro něho bude méně stresující,“ řekl Nikunen.

Zdroj: berkutschi.com
Foto: Janne Ahonen (zdroj: skijumping.pl)