Althaus: „Všechny bychom rády více závodů.“

[b]Sara Takanashi[/b] si sice podmanila víkendové závody LGP v kazašském Almaty, ale úspěch zaznamenala i v neděli druhá Katharina Althaus. Usměvavá Němka si připsala dosud nejlepší umístění v soutěži nejvyšší kategorie. Na pódiu stanula i slovinská závodnice Maja Vtič. Dvě klání na kazašské půdě byly letos zároveň jedinými v celém ženském letním seriálu.

[i]„Protože jsme letos v létě ještě neabsolvovali žádné závody, bylo pro mě důležité udělat tady dobré výsledky. Jsem spokojena se dvěma vítězstvími, ale mohu i nadále zlepšovat své skoky. S ohledem na zimu chci pracovat na některých maličkostech. Mým hlavním cílem pro nadcházející sezonu je mistrovství světa ve Falunu,“[/i] hlásila mladá a talentovaná Japonka na tiskové konferenci.

Velkou radost měla po závodě nejlepší Němka [b]Katharina Althaus[/b]: [i]„Já jsem rozhodně spokojena. Včera to nedopadlo tak, jak jsem doufala, ale dnes jsem ukázala velké skoky. Je samozřejmě poněkud zklamáním, že jsme měly letos v létě jen dva závody, ale musíme tento fakt prostě přijmout.“[/i]

Stejný názor na chudý program letní GP skokanek na lyžích sdílela také třetí dívka dnešního závodu, Slovinka [b]Maja Vtič[/b]. [i]„Já jsem s tímto víkendem velmi spokojena. Moje výkony byly velmi dobré, ale až do zimy musím pracovat na své letové fázi. Samozřejmě všechny bychom rády absolvovaly více závodů v létě,“[/i] řekla Vtič přítomným novinářům.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Katharina Althaus (autor: Simona Horká)