Ammann: „Dnes to bylo celkem staré pódium.“

Dnešní vítěz Simon Ammann si neváhal na tiskové konferenci vystřelit z věku účastníků pódia. Japonci Daiki Ito a Noriaki Kasai se shodli na tom, že své tak dobré výsledky nečekali. Pochmurnější bylo hodnocení závodů kouče českého týmu Richarda Schallerta.

Simon Ammann i přes vítězství našel možné rezervy: „Dnes bylo důležité skočit dobře v prvním kole. Můj trénink nebyl dobrý, ale v závodě se mi to nějak podařilo. V prvním kole jsem byl velmi vysoko nad svahem. Tento dobrý pocit mi dal sílu do druhého kola. Jsem šťastný, že všechno šlo tak dobře. Stále mám nějaké věci, na kterých je třeba zapracovat, jako třeba dopad. Je důležité být tak zkraje sezony vepředu, protože podmínky mohou být nepředvídatelné. Dnes to bylo celkem staré pódium,“ zakončil úsměvně Ammann.

Tréninkové manko zmínil druhý Daiki Ito: „Jsem spokojený, ale nevím, proč jsem dnes byl na pódiu. Začal jsem trénovat v říjnu, a proto nemůžu uvěřit tomu, že jsem dosáhl tak dobrého výsledku. Ruka je vždy větrná a trochu se zde vždy bojím skákat. Podmínky dnes byly dobré a také jsem měl trochu štěstí,“ uznal férově Japonec.

Třetí Noriaki Kasai pochválil svého klubového kouče Janneho Väätäinena: „Tento můstek mám rád. Jsem spokojený s výsledkem a také překvapen oběma skoky. V létě jsem moc netrénoval, protože jsem byl zaneprázdněn vystoupeními v TV. Máme finského trenéra a ten zde pro nás zorganizoval kemp. Je velmi dobrý trenér a pomohl mi zlepšit mé skoky.“

Richard Schallert si přeje mít zítra více štěstí: „Člověk nesmí očekávat, že Roman teď vyhraje každý závod. Dnes měli všichni těžké podmínky. Jan předváděl pěkné skoky ve zkušebním kole, ale ve druhém zpozdil odraz, což ho neposunulo ve výsledcích dopředu. Jakub měl smůlu, když skočil, vítr zrovna sílil, jinak skok předvedl dobrý. Zítra snad budeme mít větší štěstí.“

Zdroj: fis-ski.com, czech-ski.com
Foto: Simon Ammann (autor: Sabina Línová)