Anders Bardal dnes ukončil kariéru!

Těžko mohli skokanští fanoušci tušit, že skoky, které sledovali v podání Anderse Bardala na Holmenkollenu, budou ty úplně poslední v jeho kariéře. Dnes ráno dvaatřicetiletý norský skokan oznámil – končím. V Planici se svým týmem sice je, ale jen jako divák. Skočky nechal doma. Nyní na něj čeká nový život a plně se bude věnovat rodině.

Úspěchy ověnčený Nor ztratil něco, co je pro závodníka snad to nejdůležitější. „Nevidím se na startu příští sezony. Už v sobě nemám tu motivaci, která je potřeba během tréninků.“ A kdy přišlo definitivní rozhodnutí? „První se o mém rozhodnutí dozvěděla manželka Ingrid na zpáteční cestě z Falunu. Zdála se být hodně zaskočená.“ Nemilé překvapení jako první z týmu slyšel Anders Jacobsen. „Oba jsme měli slzy v očích. Bylo to krásné období mého života. Cítím se opravdu divně, když vím, že je to konec,“ řekl Jacobsen, který měl ke svému jmenovci velmi blízko.


Foto: Norský tým během MS v Liberci (autor: Michaela Vondrášková)

A co teď na Anderse Bardala čeká? V červnu mu žena porodí třetího potomka, holčičku. Bude stavět nový dům a také je před ním výzva v podobě nového zaměstnání v bance. Jak sám řekl: „Moje děti potřebují otce a má žena doma manžela.“

Zdroj: skijumping.pl
Hlavní foto: Anders Bardal (autor: Michaela Vondrášková)