Anders Bardal: „Máme fantastický tím.“

Anders Bardal vyhral závod vo Willingene, zostal lídrom Svetového pohára a zároveň je dôležitým článkom v Team tour. To dokázal aj skokmi dlhými 145,5m a 148m. Zažiaril aj Roman Koudelka, ktorý si pripísal životné umiestnenie – 2. miesto.

„Víkend nemohol vyzerať lepšie,“ povedal Anders Bardal na tlačovej konferencii. „Máme fantastický tím, ale ja osobne som nebol spokojný so svojimi tímovými výsledkami. Ešte nie je koniec a tak nebudem počítať body pred Oberstdorfom, ale keď dáme do toho všetko, môžeme premiešať popredné miesta,“ zhrnul Bardal.

Na druhom pódiovom stupienku sa umiestnil Roman Koudelka. „Všetko to v prospech mňa veľmi dobre dopadlo. Myslím, že tímový závod bol veľmi úspešný a skočil sa veľmi dobre,“ ocenil svoj výkon Roman. „Dal som dva dobré skoky, takže moja sebadôvera vzrástla. Tento rok som bol už niekoľkokrát v prvej desiatke, ale teraz je už možné všetko,“ uzavrel Roman.

Najnižší stupienok na pódium získal Daiki Ito. „V tímovej súťaži som nebol najlepší, ale ráno som sa snažil zabudnúť na tím a to bol nový začiatok,“ vysvetľuje Ito. „Teraz už môžem opustiť Willingen s veľmi dobrými spomienkami. Chcem tiež, aby aj do Sappora prišlo toľko fanúšikov ako sem,“ ukončil Japonec.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Anders Bardal (autor: Michaela Vondrášková)