Anders Bardal: „Opravdu dobrý start.“

Anders Bardal je na začátku nové sezony Světového poháru ve formě. V úvodních závodech v norském Lillehammeru nejlepší skokan loňského ročníku vybojoval nejnižší pódiový stupínek v závodě na středním můstku (HS 100) a hned při premiérovém klání sezony tak vystoupal na ‚bednu‘.

[b]Bardal je spokojen, jeho fanoušci nikoliv[/b]
Další klání se konalo již na velkém objektu (HS 138) a pro domácí star znamenalo jen mírný propad, když skončila pátá. Přes tyto výsledky a fakt, že sám Bardal je se svými výsledky zatím spokojen, jeho fanouškovská obec tyto pocity zatím příliš nesdílí. Možná proto, že devětadvacetiletý Nor v nedělní kvalifikaci na můstku Lysgardsbakken předvedl let na 142 metrů, což dávalo více nadějí pro samotný závod. Tam se obhájce křišťálového glóbu prezentoval „jen“ 134 a 134,5 metry.

[i]„Zkušební skok byl sice výborný, ale v závodě je vyvíjen na skokana daleko větší tlak. Proto si myslím, že to nebylo úplně nejhorší. Podle mě je to velmi dobrý začátek,“[/i] prohlásil sebevědomě norský šampion SP 2011/12. Právě při svém loňském triumfu vyhrál Bardal za celou sezonu jen tři podniky, i proto je nyní v klidu a připravuje se na další závody.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Anders Bardal (autor: Michaela Vondrášková)