Anders Jacobsen hlásí návrat na můstky

Zraněný Tom Hilde a Johan Remen Evensen bez formy jsou strašákem a značným oslabením týmu před blížícím se Mistrovstvím světa v letech na lyžích na domácí norské půdě. Ovšem po špatných zprávách přišla i jedna dobrá – někdejší jednička týmu Anders Jacobsen ohlásil comeback.

Šestadvacetiletý Nor, který pověsil skočky na hřebík po minulé sezoně v důsledku ztracené motivace, se svěřil, že by rád vystartoval na leteckém šampionátu. „Pokouší mě Mistrovství světa v letech ve Vikersundu. Ale jestli mám být v týmu, musím přinejmenším vyhrát Mistrovství Norska,“ svěřil se Jacobsen. To znamená, že Anders bude obhajovat národní titul, který získal na Holmenkollbakkenu minulý rok. „Chci vystartovat na Mistrovství Norska a cílem je vyhrát,“ potvrdil. „Snažím se co nejvíc skákat a mimo to se také věnuji ostatním prvkům tréninku, které mají vliv na skoky,“ popsal svou přípravu.

Jacobsen potvrdil už na podzim, že na tom není nejhůře, když během tréninků v Lillehammeru a Vikersundu skákal podobně jako norský A – tým. „Skočil několik dobrých skoků, když s námi trénoval před sezonou,“ řekl Alexandr Stöckl a dodal, že pokud se Jacobsen dobře předvede během národního mistrovství a bude si držet stabilní formu, může se zúčastnit MS v letech. „Mám motivaci a nadšení. Stýská se mi po skocích a nový program trenéra Stöckla funguje velmi dobře,“ dodal ještě Jacobsen.

I kolegové z týmu vidí v Jacobsenovi potenciál a vítají jeho rozhodnutí. Anders Bardal o svém jmenovci řekl: „Doufám, že Anders získá víc než jen národní titul. Má předpoklady pro to, být nejlepším skokanem na světě. Takového závodníka v našem týmu potřebujeme.“ Naopak Bjørn Einar Romøren si myslí, že návrat nemusí být lehký: „Všechno záleží na tom, co udělal v rámci přípravy na Mistrovství Norska.“

Zdroj: skokinarciarskie.pl, vg.no
Foto: Anders Jacobsen (autor: Michaela Vondrášková)