Anders Jacobsen zvažuje konec kariéry!

Jeden z nejlepších norských skokanů Anders Jacobsen zvažuje, zda-li se nepřidá k řadám letos končících skokanů. Jacobsen, který podle slov Clase Brede Bråthena čelil v poslední době problémům, se zatím účastnil pouze 1 tréninku s novým koučem Alexanderem Stöcklem.

„Nechci k tomu nic říkat. Plány do budoucna a situaci vysvětlím na pondělní konferenci,“ říká Jacobsen pro norskou televizi NRK.

„Je to vždycky překvapivé, když se někdo rozhodne skončit u toho nejzábavnějšího sportu na světě,“ říká taktéž pro NRK Clas Brede Bråthen. „Anders se neúčastnil tréninků, které jsme do teď měli. Necítil, že je tam, kde chce být. Je to hlavně o motivaci,“ dodává.

„Vezmeme to pozvolna, tým bude nominován v polovině června. Bezpochyby potřebujeme sportovce s top motivací, abychom dosáhli výsledků, které očekáváme. Sport je hlavně o velkých snech a radost z toho, že tím můžeme být součástí, musí přicházet s tím. Z tohohle pohledu nemůžeme udělat nic jiného, než že si Anderse vyslechneme a promluvíme si s ním,“ říká Bråthen.


Foto: Anders Jacobsen na tiskové konferenci v Zakopanem (autor Michaela Vondrášková)

Norské noviny VG přišly s tím, že se skokan se svými myšlenkami a pocity svěřil v e-mailu určenému pro managment, od té doby nebyl na tréninku.

„Pro Anderse to bylo docela složité období. V zimě se stal otcem, ale porod nebyl úplně bez komplikací. Také sezóna byla trochu jiná, než jak si představoval. Je mi líto, že se musí vyrovnávat s potížemi. Bez ohledu na jeho rozhodnutí mu musíme pomoci, ale zároveň zajistit, aby tím neutrpěl týmový duch,“ říká Clas Brede Bråthen. Dodává také, že Jacobsen není jen tak někdo a jeho rozhodnutí vzbudí hodně pozornosti. Byla mu nabídnuta veškerá pomoc, kterou potřebuje. Na rozmyšlenou nemá ovšem Anders moc času, neboť Alexander Stöckl oznámí sestavu týmu 15. června.

Stöckl potvrzuje, že od té doby co převzal tým po Kojonkoskim, viděl Jacobsena poprvé a naposledy 1. dubna. To samé říkají i Tom Hilde a Bjørn Einar Romøren. Přesto Stöckl i jako ostatní doufá, že se Jacobsen rozhodne pokračovat. „Pro tým je více než dobrý, ale nevím, jak uvažuje. Když jsem ho naposledy viděl v Elite Sports Centre, zdál se být nadšený,“ zakončuje nový hlavní kouč.

Zdroj: skijumping-news.com, vg.no
Hlavní foto: Anders Jacobsen v Harrachově (autor Michaela Vondrášková)