Anssi Koivuranta nabírá váhu

Anssi Koivuranta nedávno oznámil, že jeho přestup ke skokům je definitivní a vracet se k severské kombinaci nehodlá. Na konci minulé sezony věděl, že má daleko větší potencionál, než mohl ukázat.

„Když přemýšlím o minulé sezoně, převládají většinou dobré pocity, ale také měla malinko hořkou příchuť. Měl jsem několik dobrých výsledků, ale nebyl jsem spokojen se svými skoky, také má technika byla na hony vzdálena dokonalé,“ řekl finské televizi YLE Koivuranta.

Navzdory potížím je Fin motivován a těší se na výzvy nadcházející sezóny. K jeho nejlepším výsledkům minulé zimy patří 10. místo z Mistrovství světa v Oslu a 6. místo během Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchen. Sportovec cítí, že má možnosti ukázat se v ještě mnohem lepším světle. Podle svých slov se zatím necítí být na stejné úrovni jako „opravdoví“ skokané, ale usiluje o zlepšení.

„Chvíli to trvá, pokud chcete mít stavbu těla jako skokan. Ale tvrdě pracuji na zmenšení té vzdálenosti, jež mě dělí od silného a zkušeného skokana.“

Koivuranta je jedním z mála skokanů na lyžích, kteří vnímají nová pravidla BMI jako pozitivní vývoj a nemají problémy přizpůsobit se požadavkům. V minulé sezoně patřil Anssi do takzvané kategorie C. Zatímco skokani kategorie A mají možnost skákat s maximální povolenou délkou lyží, „céčkoví“ nemohou. „Pokusím se skákat s maximální povolenou délkou lyží, takže jsem připraven nabrat pár kil a stát se silnějším.“

Foto: Anssi Koivuranta (zdroj: skijumping.pl)
Zdroj: skijumping-news.com