Bardal: „Stříbro z Harrachova mi vynahradilo Turné.“

Anders Bardal prožil sezonu, v níž posbíral medaile na vrcholných akcích, přesto není se svými výsledky zcela spokojen. Druhá příčka z harrachovského Čerťáku je však jeho dosud nejlepším výsledkem na leteckých šampionátech. Medaile byla podle Bardala nadplán, o to víc si ji užívá.

Jsem velmi šťastný, že mám stříbro. Ale doufal jsem, že dnes budu ještě soupeřit se Severinem Freundem o zlato. Podmínky byly bohužel tak nepříznivé, že nebyla žádná šance skákat,“ zalitoval Bardal. V sobotu se sice skokani nahoru na můstek ani nevydali, přesto to pro ně byl těžký den. Start závodu se několikrát posouval a závodníci museli být stále ve střehu. „Slyšel jsem, že kolem šesté hodiny mělo být počasí lepší. Ale nebylo dost dobré. Pro nás to nebylo nic nového, myslím, že horší je to pro pořadatele. Ale to čekání je náročné. Celou dobu musíme být připraveni jít na můstek,“ uvádí Bardal.

Po leteckém šampionátu zbývá do konce sezony už jen finále Světového poháru v Planici. Norská jednička tak již může směle bilancovat. Po medailích na leteckém šampionátu, olympijských hrách a dalších umístěních na stupních vítězů ve SP může být Bardal spokojen. „Mistrovství světa v letech na lyžích nebylo jedním z mých hlavních letošních cílů. Tím byly olympiáda a Turné čtyř můstků, které mi tak dobře nevyšlo (skončil šestý – pozn. red.). Ale stříbrná medaile z Harrachova mi to perfektně vynahradí.

Foto: Anders Bardal (autor: Michaela Vondrášková)