Berni Schödler končí se švýcarským A-týmem

Na postu hlavního trenéra dojde ve Švýcarsku k výměně. Dosud velmi úspěšný kouč Berni Schödler odchází od švýcarského A-týmu a v jeho funkci ho nahradí Werner Schuster. Schödler se bude starat o švýcarský dorost.

Werner Schuster není ve Švýcarsku žádným nováčkem, posledních osm let se jako trenér staral o různé tréninkové skupiny. Navíc působil na lyžařském gymnáziu ve Stams, které všeobecně platí za studnici lyžařských talentů.

„Jsme velmi šťastní, že po Bernim to bude právě Werner Schuster, kdo povede mužský reprezentační tým. Je to absolutní odborník, který může pokračovat ve vytyčené cestě.“ vysvětluje Gary Furrer, šéf skokanského úseku svazu. Schuster si bude také moci vybrat svého asistenta a k ruce dostane nového servismana jako náhradu za odstoupivšího Rogera Kambera.

Werner Schuster však není jen teoretikem. Sám se aktivně zúčastnil v letech 1987 a 1995 okolo 50ti závodů Světových pohárů. Nejlepšího výsledku dosáhl v roce 1988 v Sapporu, kde byl druhý. Na sportovním gymnáziu v Innsbrucku studoval potom sport a psychologii. Schuster platí za mecenáše takových skokanů jako je Kofler, Schlierenzauer nebo Mario Innauer.

„Obrovsky se těším na novou výzvu ve Švýcarsku. Je to pro mě čest pracovat s takovými špičkovými skokany jako jsou Simon Ammann a Andreas Küttel,“ říká Schuster, „Způsob, jak se švýcarský tým prezentuje, mě vždycky fascinoval. V tomto směru bylo mé rozhodnutí jednoduché.“

Berni Schödler, který působil na postu hlavního trenéra Švýcarů sedm let a prakticky je „zodpovědný“ za úspěchy Ammanna nebo Küttela, převezme v Einsiedelnu nový dorostenecký tým. „Chceme nejlepší 15ti až 17ti leté skokany ze všech regionů zahrnout do jedné tréninkové skupiny a pomalu je postupně začleňovat do Světového poháru. To, že si Berni Schödler tento úkol vzal na starost, vytváří novou obrovskou příležitost pro švýcarský skokanský sport,“ uvádí Gary Furrer.

zdroj: skispringen.ch
foto: Berni Schödler (zdroj: skispringen.ch)