Bjørn Einar Romøren podstoupí operaci zad

Jednatřicetiletá stálice norského týmu opět bojuje s bolestí zad. Vyhřezlá ploténka, která sužovala rodáka z Osla již během minulé sezony, se opět přihlásila o slovo. Řešení je jen jedno – Bjørn Einar Romøren se tentokrát nevyhne operaci. Norská média spekulují o ztrátě celé sezony, či dokonce o loučení s kariérou.

Připomeňme, že akutní bolest postihla norského skokana také minulý rok, rovněž před startem zimní sezony. „Neskutečně mě to irituje, taková zásadní překážka těsně před začátkem sezony. Mám pocit, že jsem mohl celé léto ležet na gauči a byl bych na tom líp než teď,“ řekl tehdy v rozhovoru pro televizní stanici NRK. Problém se podařilo vyřešit speciálním cvičením, ale ne nadobro. „Můžu potvrdit, že Bjørn Einar má za sebou pět bolestivých týdnů. Měl takové bolesti, že se některé dny nemohl dostat ani z postele,“ řekl fyzioterapeut norského národního týmu Janne Karppinen a dodal: „Nevím, kdy bude v pořádku.“ Jediným možným řešením je teď pro Romørena chirurgický zákrok.


Foto: Romøren v Harrachově (autor: Michaela Vondrášková)

„Když přijde na operaci zad a skoky na lyžích, výhled pro další trénink a závody je vždy nejasný,“ řekl deníku VG sportovní ředitel Clas Brede Bråthen. Naznačil tak norskému tisku, že příští sezona může být pro skokanskou hvězdu v nejhorším případě ztracena úplně. To si ale nemyslí samotný Romøren, který na svém Twitter účtu reagoval jednoznačně: „Půjdu pod nůž, abych se toho rychleji a jednou provždy zbavil a vrátil se opět silný. Žádné riziko pro sezonu nebo kariéru. Už se nemůžu dočkat.“ Na otázku, zda nejsou vleklé zdravotní problémy začátkem konce bohaté Romørenovi kariéry odpověděl Clas Brede Bråthen jasně: „Počítáme s Bjørnem Einarem až do OH v Soči.“

Zdroj: vg.no, nrk.no, twitter.com
Hlavní foto: Bjørn Einar Romøren (autor: Michaela Vondrášková)