Bjørn Einar Romøren sa teší na Grand Prix

Bjørn Einar Romøren na svojich oficiálnych stránkach popísal svoju radosť z toho, že aj naďalej ostane v A – tíme. Po malom oddychu plánuje opäť tvrdý tréning a sústavnú prípravu na letnú Grand Prix, ktorú by chcel zavŕšiť čo najúspešnejšie.

„Dostal som dobrú správu, že miesto v národnom tíme mám aj tento rok. V médiách bola nejaká špekulácia o mojom mieste kvôli zlým výsledkom, ale tréneri ma na tomto mieste chceli tak ako tak. Ak sa pozriete na výsledky, nie je tu veľa Nórov, ktorí boli lepší, takže si myslím, že som si to miesto zaslúžil. Aj keď som starší ako ostatní chlapci v tíme, ukázal som, že pokiaľ nie som zranený som ešte stále na vysokej úrovni,“ uviedol Bjørn.

„Všetko je ešte len predo mnou, a ja sa neviem dočkať kedy po dobrej dovolenke začnem znovu trénovať. Školenie sme začali vlani v lete, ktoré bolo veľmi dobré a takisto túto zimu som spravil jedny z najlepších skokov aké sa mi kedy podarili. Určite sú veci, ktoré chcem na sebe ešte zlepšiť, ale na leto sa ohromne teším. Potom snáď budem mať dobrú zimnú sezónu 12/13 a znovu patriť medzi top 10 v celkovom Svetovom pohári,“ uzavrel Nór.

Zdroj: romoeren.com
Foto: Bjørn Einar Romøren (autor: Vendula Bittnerová)