Bjørn Einar Romøren se vrací na můstky!

Minulý rok jsme Vás informovali o operaci zad, kterou musel norský skokan Bjørn Einar Romøren podstoupit kvůli dlouhotrvajícím problémům s vyhřezlou plotýnkou. Desátého října však Bjørn oznámil fanouškům na Twitteru, že se tento víkend chystá po téměř roce na skokanský comeback!

Norský reprezentant, který se poprvé podíval do Světového poháru v roce 2001 v Oberstdorfu, ohlásil, že se tento víkend zúčastní dvou závodů v rámci Norského poháru na můstku HS 140 v Trondheimu. Do závodu se Bjørn Einar Romøren nepodíval téměř jeden celý rok kvůli prodělané operaci zad. „Trvalo to dlouho, ale člověk musí být trpělivý. Je super si zase obléknout startovní číslo,“ prohlásil Nor pro oficiální stránku Norské lyžařské asociace.

Je dobré vidět Bjørna opět skákat a je pravda, že skoky vypadaly dobře. Stále ale potřebuje čas, musí se krůček po krůčku dostat do formy,“ řekl norský reprezentační kouč Alexander Stöckl pro server skiforbundet.no. Stöckl viděl Nora skákat tento týden na tréninku na můstku Midtstubakken v Oslu. Příští týden se Romøren přidá k dalším třiceti skokanům na tréninkovém kempu v německém Oberstdorfu.

Zdroj: berkutschi.com, Twitter
Foto: Bjørn Einar Romøren (autor: Vendula Bittnerová)