Češi trénovali s Rakušany a už tuší, kdo pojede do Klingenthalu

Zajímavou možnost společného tréninku měli čeští reprezentanti během soustředění v německém Oberstdorfu. Necelé tři týdny před startem Světového poháru mohli poměřit svou připravenost s nadupaným rakouským týmem. Předsezonní příprava už také vykrystalizovala pravděpodobnou českou sestavu pro Klingenthal.

Zkušené kvarteto na úvod Světového poháru?
Soustředění v Oberstdorfu bylo pro český tým předposledním, i když to neplatí pro všechny skokany: „Koudelka už skákal naposled a nastoupí až v Klingenthalu. Janda, Matura a Hlava ještě pojedou na ledovou stopu buď znovu do Oberstdorfu, nebo do Ramsau. To už je na trenéru Doležalovi, na jakou kartu vsadí,“ odhaluje plány české reprezentace její koordinátor Jakub Jiroutek.

Z jeho slov už si lze odvodit, kteří že skokani by měli dostat prostor v prvních závodech Světového poháru. Nominace ještě není oficiální, nicméně se nedá čekat, že by zkušené kvarteto Koudelka, Janda, Matura a Hlava nebylo potvrzeno.

Mrazení z výkonů Rakušanů
Další členové českého nároďáku se momentálně soustředí hlavně na nižší soutěže: „Ostatní se vydají 9. až 13. listopadu do Ramsau, kde je na můstku navezený loňský sníh. Jejich příprava bude směřovat na první závody Kontinentálního poháru v norské Reně a start FIS Cupu v Notoddenu 10. až 13. prosince.“

Česká příprava nabídla i jedno vzácné zpestření: „Jeden trénink jsme absolvovali s rakouským áčkem a hlavně výkony Stefana Krafta a Manuela Poppingera doslova mrazily. Skákali fantasticky. Ale je to jen trénink, závodu se nic nevyrovná,“ uzavírá Jakub Jiroutek.

Foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)