Češi v Lillehammeru: Sníh bude v sobotu

Tři dny čekání se vyplatí. Sobota má být pro českou reprezentaci prvním tréninkovým dnem na sněhové pokrývce. Sestava ve složení Roman Koudelka, Jakub Janda, Martin Cikl, Borek Sedlák, Jan Matura, Antonín Hájek, Čestmír Kožíšek a Lukáš Hlava se podle posledních zpráv postaví k prvnímu tréninku na sněhu na středním můstku v Lillehammeru.

Nejistotu, se kterou český tým do Norska odjížděl, rozehnaly zprávy od správců skokanského areálu v Lillehammeru. Sněhu je dostatek. „Dneska (v pátek) můstek připravovali, tak doufáme, že zítra už budeme skákat. Stačí můstek upravit a můžeme jít,“ řekl pro skoky.net Čestmír Kožíšek. „Sníh je na obou můstcích, my ale začneme na středním,“ upřesnil skokan, který v pondělí oslavil osmnácté narozeniny.

Čas v „lillehammerské čekárně“ mezitím vyplňovali hraním volejbalu a tréninkem na suchu, třeba udržovacími cviky na sílu. Pro ozvláštnění přípravy zvolila česká výprava lezení na umělou horolezeckou stěnu. A kdo se ukázal jako největší spiderman? „Já,“ pochlubil se Kožíšek. „Martin Cikl a Honza Matura to vylezli taky dobře,“ dodal v zápětí.

V těchto neoficiálních soutěžích se často vypisují neoficiální odměny. Třeba Borek Sedlák vyprávěl, že na letním soustředění v Chorvatsku se soutěžilo o kopeček zmrzliny. Kožíšek, vítěz v lezení, však štěstí na příjemnou odměnu neměl. „Moje odměna je to, že mě bolí ruce,“ sarkasticky zavtipkoval. Ale nestěžuje si. Už jen proto, jaká je v týmu nálada. „Podle mého je na velice dobré úrovni,“ zhodnotil Česťa.

Ohrožením české pohody však může být zranění. Ondřej Vaculík kvůli zdravotním trablům do Lillehammeru pod šéftrenérem Davidem Jiroutkem ani neodletěl. Zranění narušilo letní sezonu Martinu Ciklovi, konkértně poraněné kolenní vazy. „Ale teď mu zatím drží,“ řekl o kolegovi Kožíšek. „Uvidí se, jak vydrží nápor zimního závodního kolotoče, ale to je otázka pro něj, ne pro mě.“ Jinak se zdravím reprezentanti nebojují. „Snad ne,“ zadoufal Kožíšek.

Foto: můstky v Lillehammeru (zdroj: archiv)