Česká nominace pro Soči je definitivní

Rada úseku skoků na lyžích včera definitivně odsouhlasila Davidem Jiroutkem navrženou nominaci českých skokanů pro Soči. Pojede tak pět mužů a žádná žena. Tuto nominaci zdůvodnil sportovní ředitel úseku skoků na lyžích Rostislav Jozífek. Známý je také doprovod skokanů.

Mezi muži tak platí, že Soči poletí Jan Matura, Jakub Janda, Lukáš Hlava, Antonín Hájek a Roman Koudelka. Smůlu tak má Čestmír Kožíšek: „O neúčasti Čestmíra Kožíška rozhodla jeho aktuální výkonnost,“ řekl Rostislav Jozífek.

Z ženského týmu měla reálnou šanci na účast v Soči pouze Michaela Doleželová, té se však nakonec kvalifikovat nepovedlo: „Míša teď závodila v Japonsku a bohužel se jí příliš nedařilo, bodovala pouze jednou. Na kvótu má tak bodově velký odstup. České skokanky tedy v Soči závodit nebudou.“ Slova Rostislava Jozífka dokládá i  dokument Mezinárodní lyžařské federace FIS, kde je rozděleno třicet míst pro olympijský závod žen a Česká republika je držitelem až pátého místa pod čarou. Doleželová tak doplatila na nízký počet startujících v Soči.

Skokany doprovodí celkem pět členů realizačního týmu. Do Soči zamíří trenér David Jiroutek, asistenti Radek Žídek a Michal Doležal, fyzioterapeutka Iva Friedrichová a lékař Vladislav Hospodár.

Zdroj: czech-ski.com
Foto: Rostislav Jozífek (autor: Michaela Vondrášková)