Česká výprava míří za sněhěm do Norska

Osm český skokanů odlétá do Norska za sněhem. Jistota, že si pořádně potrénují, ale chybí. Můstky by měly být údajně připraveny „každým dnem“. Český reprezentační kouč David Jiroutek pro ČTK řekl: „Jinou možnost ale nemáme.“ Sám trenér se s realizačním týmem vydal na cestu autem, kterým přepraví skočky.

První pokusy na sněhu by čeští skokané rádi předvedli na můstku v Lillehammeru, popřípadě ve 170 kilometrů vzdáleném Vikersundu. Zahájení provozu na můstcích ale dosud nebylo upřesněno.

Nejistý krok obhajuje Jiroutek i tím, že padá možnost přípravy na olympijských můstcích v Pragelatu, kde se před startem sezony také skákalo. „To ale zkrachovalo a sníh nedělají,“ objasnil David Jiroutek. Problémy se sněhem hlásilo Pragelato již před loňskou sezonou.

Minulý týden reprezentanti využili ještě umělou hmotu, během testování kombinéz pro olympijskou sezonu skákali na můstku ve slovinském Kranji.

ČTK uvedlo, že cestu do Norska podniknou Roman Koudelka, Jakub Janda, Martin Cikl, Borek Sedlák, Jan Matura, Antonín Hájek a Čestmír Kožíšek. Podle zdrojů skoky.net však na seznamu letu do Lillehammeru nechybí ani Lukáš Hlava, o kterém se ČTK nezmiňuje. Ondřej Vaculík do olympijské sezony vstoupí ne příliš šťastným způsobem, v úvodu zimy jej čeká operace vyhřezlé ploténky.

Zdroj: ČTK
Foto: Jakub Janda (autor: Michaela Vondrášková)