České áčko míří na SP do Polska, junioři do Japonska

Silné kvarteto včetně Romana Koudelky nominoval kouč české reprezentace Richard Schallert pro první ze dvou závodů Světového poháru na polském území. Skvělou šanci dostane trojice juniorů, která míří na Kontinentální pohár do Japonska a ve hře je dokonce i účast na SP o týden později.

Ve čtvrtek se v polské Wiśle objeví Roman Koudelka, Jan Matura, Antonín Hájek a Lukáš Hlava. Podle výsledků by pak mohlo dojít ke změně v nominaci na další závod SP v Zakopanem, připraven je Jakub Janda.

Skvělou zprávou je účast českých juniorů na Kontinentálním poháru v Sapporu. S Jakubem Jiroutkem do Japonska míří Vojtěch Štursa, František Holík a debutující Viktor Polášek. Štursa již dříve v CoC bodoval, Holík s Poláškem budou bojovat o svůj premiérový postup mezi 30 nejlepších, což by jim zaručilo právo startu ve Světovém poháru. Mladí Češi navíc mají tu nejlepší možnou motivaci – v případě dobrých výsledků je ve hře jejich týdenní setrvání v Japonsku a účast v závodech SP.

Další čeští reprezentanti poměří síly v Harrachově, kde je čekají závody RKZ a také Mistrovství ČR juniorů. S polskými organizátory se navíc domlouvá účast na Lotos Cupu ve Szczyrku 21. a 22. ledna.

Foto: Vojtěch Štursa (autor: Natalia Kuszyk)