Česko má nového mistra – Romana Koudelku

Ačkoliv zahraniční závodníci už v neděli Liberec opouštěli, čeští skokané se na velkém můstku pod Ještědem utkali ještě jednou. A tentokrát mezi sebou bojovali o titul „Mistr České republiky“. Nájezdovou stopou postupně projelo čtyřicet šest závodníků a tuto konkurenci suverénně rozmetal vedoucí muž letošního ročníku Českého poháru. Roman Koudelka navázal na skvělé sobotní umístění ve Světovém poháru a s náskokem dvanácti bodů vystoupal na nejvyšší příčku. Na pódium se s ním postavili druhý Antonín Hájek a třetí Ondřej Vaculík.

Na libereckém můstku HS 134 se proti sobě znovu postavili třeba bratři Mazochové a mladší Jiří opět Jana porazil. Po debutu v SP a také prvních bodech si Jiří (125,5m a 113,5m) o víkendu připsal na mistrovství šesté místo. Po druhém nejdelším skoku prvního kola propadl, v juniorské kategorii však tuto příčku udržel. Starší Jan (116,5m a 112,5m) skončil o šest míst za ním a o příčku tak zaostal za dalším členem Dukly Frenštát Jakubem Jandou (116,5m a 116m).

Nejlepší desítku uzavřel liberecký Lukáš Hlava, který dvakrát dosáhl do vzdálenosti 118m, přes 120m se dostal devátý Čestmír Kožíšek (120,5m a 116,5m), který v juniorské kategorii obsadil čtvrté místo. V souboji ročníku 1991 zvítězil nad Kožíškem Robert Kubáň (122m a 116m), v mužské části osmý, v juniorské bronzový.

Na „šťastnou sedmičku“ dosáhl po zlepšení Martin Cikl (117,5m a 120m), Jan Matura se po skocích dlouhých 120m a 123m zařadil ve výsledkové listině na páté místo. Těsně pod stupni vítězů zakotvil Borek Sedlák. Den po životním výsledku zaznamenal čtvrté místo za výkony 124,5m a 120,5m, který jej sesadil z třetí příčky.

Právě na ní jej nahradil Ondřej Vaculík (122m a 125m), který se dobrým druhým skokem posunul z páté příčky na pódium. Dukla Liberec měla mezi nejlepší trojicí dokonce dvojnásobné zastoupení, Jiřího Mazocha na stříbrné pozici nahradil Antonín Hájek (125m a 127m). Ale krále prvního kola stejně nikdo sesadit nedokázal. Roman Koudelka z LSK Lomnice předvedl dva shodné skoky sahající do vzdálenosti 128,5m a spolu s vysokými známkami nadehnal na druhého Antonína rovných dvanáct bodů. Po sobotě tak znovu potvrdil svou pozici aktuální české jedničky.

Kompletní výsledky MČR – muži

Kompletní výsledky MČR – junioři

V úterý se odehraje české mistrovství také na středním můstku, v Harrachově se utkají dorostenci a junioři. Úvodní info naleznete na czech-ski.cz

foto: stupně vítězů na MČR 2008 (zdroj: roman-koudelka.com)